2011. május. 12. 11:15 Utolsó frissítés: 2011. május. 12. 11:06 Karrier

Külföldi ösztöndíjjal jobb álláshoz juthatunk?

Az Erasmus hallgatók gyorsabban találnak állást, a munka megkezdése után pedig könnyebben veszik a kihívásokat - mutatta ki egy európai szintű tanulmány. A HR szakemberek szerint viszont a külföldi tapasztalat még nem minden, és akad olyan cég, amely akár hátránynak is tekintheti.

Az Erasmus, mely nevét a híres filozófusról, teológusról, humanistáról, Rotterdami Erasmusról kapta, az Európai Bizottság egyik legsikeresebb és legismertebb oktatási programja, Magyarországon pedig a legnagyobb nemzetközi mobilitást lebonyolító ösztöndíj. A külföldön szerzett tanulmányi vagy szakmai tapasztalat előnyei mellett érvelők egyszerre említik meg a javuló nyelvtudást, a kultúrák iránti nyitottság kialakulását, és ezzel együtt a nagyobb alkalmazkodó készséget, az utazás lehetőségét, és nem utolsó sorban egy új szempontú tanulási-, és munkaszemlélet elsajátítását.

Egy európai szinten készült átfogó értékelő tanulmány (VALERA projekt: Professional value of Erasmus mobility -2006) az Erasmus hallgatók munkaerő-piaci elhelyezkedési esélyeit vizsgálva kimutatta, hogy az ösztöndíjasok rövidebb idő alatt találnak állást, a munkáltatók értékelik a külföldi tapasztalatot, a használható nyelvtudást, és persze még nagyon sok mindent. Az Erasmus hallgatók nagy többsége nemcsak abban ért egyet, hogy a külföldi kalandot egyikük sem bánta meg, hanem abban is, hogy a külföldön szerzett tapasztalat a diploma szerzés utáni munkakeresést is megkönnyítette számukra.

A témáról bővebben a HR Portalon olvashat.

hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajtermékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egy évnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.