2011. április. 05. 19:54 MTI Utolsó frissítés: 2011. április. 05. 19:51 Karrier

Megszűnik Kistarcsa középiskolája

Mivel Kistarcsa csak a további működtetésről mondott le, az iskola épületéről, illetve vagyonáról nem, a közgyűlés döntése értelmében az érintett diákok az aszódi Petőfi Sándor Gimnáziumban, illetve a gödöllői Madách Imre Szakközépiskolában kezdhetik majd az új tanévet.

Nem kívánja tovább működtetni a kistarcsai önkormányzat a Flór Ferenc Egészségügyi Szakközépiskolát és Gimnáziumot, így visszaadta Pest megyének. A megyei közgyűlés döntése értelmében a tanulókat Aszódon, illetve Gödöllőn helyezik el, a tanárok sorsát "átgondolják" - közölte a megyeháza sajtófőnöke kedden az MTI-vel.

Ambrus András elmondta, hogy mivel Kistarcsa csak a további működtetésről mondott le, az iskola épületéről, illetve vagyonáról nem, a közgyűlés döntése értelmében az érintett diákok az aszódi Petőfi Sándor Gimnáziumban, illetve a gödöllői Madách Imre Szakközépiskolában kezdhetik majd az új tanévet. A sajtófőnök hozzátette: ha a megyeháza megkapta volna a kistarcsai ingatlant, az ismert pénzügyi nehézségek miatt akkor sem tudnák finanszírozni az iskola önálló működését. A munkahely nélkül maradó tanárok jövőjéről még nincs végleges döntés - tette hozzá Ambrus András.

Solymosi Sándor (Fidesz-KDNP), Kistarcsa polgármestere az MTI-nek úgy nyilatkozott, hogy a város kasszájából nem futja a középiskola fenntartására. A megszüntetés mellett szólt az is, hogy az intézmény tanulóinak 80 százaléka nem kistarcsai (sokan például Vácrátótról, Dányból, Kartalról és Kerepesről járnak be), illetve hogy a megüresedő épületben két összevont általános iskolát tudnak majd elhelyezni, s ily módon megnyílik a lehetőség egy tornacsarnok megépítésére is. 

Egyelőre nagy a zúgolódás, mert a szülők egy része nem tudja elfogadni a kényszerhelyzetet, bár sok diáknak kényelmesebb lesz Gödöllőre utazni, mint Kistarcsára - mondta a polgármester. Lukács Ferencné iskolaigazgató szerint a közoktatási törvény kimondja, hogy ilyen esetben a működtetési joggal együtt az ingatlant is át kellene adni a megyének. Ha ez megtörténne, megmaradhatna a középiskola, mert egy szervezet jelezte, hogy finanszírozná a további működést - magyarázta az igazgató. Lukács Ferencné elismerte: a 233 nappali tagozatos diák és a csaknem ennyi "külsős" hallgató zöme nem kistarcsai lakos, de azt kétli, hogy szinte mindannyian jobban járnak, ha Gödöllőre, illetve Aszódra kell majd utazniuk.

"A középiskola megszűnése miatt csaknem harminc pedagógus, illetve más munkakörben dolgozó elbocsátásának előkészítésére kaptam utasítást, és a két általános iskola összevonása után további szakemberek kerülhetnek utcára" - mondta Lukács Ferencné.

Az MSZP Pest megyei frakciója az MTI-hez eljuttatott közleményében a fideszes vezetésű megye és a szintén fideszes vezetésű város "trükközésének" minősítette a történteket. A frakció levélben kérte a Pest megyei önkormányzat elnökét és Kistarcsa polgármesterét döntéseik újragondolására, illetve az iskola - állami normatíván felüli - kevesebb mint 20 millió forintos éves működtetési költségének előteremtésére. Az MSZP-frakció az illetékes hatóságtól törvényességi felülvizsgálatot kér - olvasható a közleményben.

hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.