2009. szeptember. 28. 16:16 Utolsó frissítés: 2009. szeptember. 28. 16:03 Karrier

Új dimenziók az egyetemi oktatásban

Egy tanulmány szerint húsz év múlva az egyetemi campusok csupán relikviák lesznek, könyvek helyett távoktató szoftverekkel és az internet segítségével fogunk tanulni. Az e- learning egyre népszerűbb, kérdés, hogy tudja-e pótolni a tanárral való személyes kontaktust.

Egyre több amerikai egyetem teszi közzé az interneten a kurzusairól készült hang- és videofelvételeket. A Berkeley egyetem előadásai a YouTube-on érhetők el, a Yale nyitott egyetemi portált indított, a Massachusetts Institute of Technology online katalógusában pedig, az egyetem szinte minden kurzusának részletes leírása és tananyaga hozzáférhető – mindez persze ingyen. Bár ez a módszer inkább az egyetemek - és oktatók - népszerűsítésére szolgál, sok olyan diáknak hasznos lehet, akik lemaradtak egy-egy előadásról. Az online oktatásnak azonban számos komolyabb fegyvere is van a hagyományossal szemben.

Do you speak internet?

„Mostanában kezd beindulni az internetes oktatási forma, a haladóbb gondolkodású nyelviskolák már körülbelül egy éve intenzíven használják. Messzire mutató tapasztalatokkal még nem rendelkezünk, de azt elmondhatjuk, hogy jó működik a rendszer” – mondta el a netes oktatással kapcsolatban Sipos Júlia a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének főtitkára.

„Szükség van azonban a hagyományos módszerekre is, hiszen az online módszerek csupán a szókincset, nyelvtant, szövegértést képesek fejleszteni, a kiejtést nem. Az erre kifejlesztett szövegfelismerő programok még nagyon gyerekcipőben járnak. Nyelvtanulásnál arra azért mindenképpen szükség van, hogy tanár és diák leüljön egymással szemben és így gyakorolják a beszédet” – mondja a szakember.

A cikk folytatását az Eduline oktatási portálon olvashatja.



 

Kult Balla István, Németh Róbert 2024. november. 30. 20:00

„Ez az első olyan lemezanyag, aminek az írása közben józan voltam” – Analog Balaton-interjú

„A leszaromság is abból jöhet, hogy csináljuk, amit szeretünk, és nem kell magunkat megerőltetni” – írja le a nemrég Repedés című albummal jelentkező Analog Balaton a hozzáállásukat a világhoz. Szomorú-e a mai popzene? Milyen volt a tagok – Zsuffa Aba és Vörös Ákos – híres Kinizsi utcai albérlete? Miben más józanul dalokat írni, mint a korábbi gyakorlat? Interjú.