2009. július. 31. 10:36 MTI Utolsó frissítés: 2009. július. 31. 14:26 Karrier

Létszámstop az államigazgatásban: a vezetőkre nem vonatkozik

A Népszava értesülése szerint nem teljes a közigazgatásban elrendelt létszámstop, a vezetőkre ugyanis nem vonatkozik.

A napilap pénteki száma emlékeztet arra, hogy Szollár Domokos kormányszóvivő a hét elején jelentette be: a kormány teljes létszámstopot rendelt el, a központi közigazgatásban egyetlen álláshelyre sem lehet új köztisztviselőt felvenni, ha valaki távozik állásából. A kormányszóvivő szerint a tiltás csak a rendőrség utcán dolgozó járőreire, nyomozóira, valamint a Magyarország 2011-es EU soros elnökségéhez kapcsolódó feladatokat végző szakemberekre és az uniós foglalkoztatási projektekben dolgozókra nem vonatkozik.
 
A szóvivő által felsorolt kivételeken túl a Népszava tudomása szerint mentesülnek a létszámstop alól a megüresedő "magasabb vezetői állások" is. Így például a szakállamtitkárok, minisztériumi főosztályvezetők, illetve bizonyos körben a helyetteseik pozíciói is. Az alacsonyabb szintű vezetői állásokból távozókat pedig akkor lehet pótolni, ha a munkáltató az új vezető kinevezéséhez szükséges pénzügyi forrást "a nyugdíjas foglalkoztatottak létszámcsökkentése terhére kigazdálkodja".
 
Ahogy máskor, úgy ezúttal is hagyott a kormány egy további kiskaput is: a tárcák vezetői, ha egy megüresedett állást mindenáron be akarnak tölteni, és ennek szükségességét kellően meg tudják indokolni, a kancelláriát vezető Molnár Csaba miniszter engedélyével és Oszkó Péter pénzügyminiszter egyidejű tájékoztatásával megtehetik - írja a lap.

Az államigazgatási létszámstop valóban nem vonatkozik az állami vezetőkre, de a főosztályvezetőkre már igen; Budai Bernadett kormányszóvivő a pénteki tájékoztatón ezzel pontosította a Népszava értesülését.





hvg360 Lőrincz Tamás 2025. január. 06. 06:30

A választás időpontjánál is fontosabb, telik-e osztogatásra a Fidesznek, miközben a kilátásoknál csak a közhangulat rosszabb

A Tiszának az előrehozott választás témájának napirenden tartása – ezzel együtt leginkább annak elkerülése – mellett a pártépítés lesz a legfőbb feladata 2025-ben, a Fidesznek pedig a gazdaság felpörgetése és saját táborának megtartása. Mi vár a magyar politikára és a választókra a most kezdődő évben?