2009. április. 20. 11:47 MTI Utolsó frissítés: 2009. április. 20. 11:30 Karrier

Világkörüli útra mehet, ha egy évig nem dolgozik a cégnél

Az idei katasztrofális év lehet a világgazdaság számára, ám az egyik New York-i ügyvédi iroda meglepő ajánlattal állt elő: dolgozói megkapják jövedelmük egyharmadát, ha egy évig távol maradnak - számolt be az esetről a The New York Times online kiadása.

Egy teljes évig tartó világkörüli útra vásárolhatott jegyet az egyik New York-i ügyvédi iroda alkalmazottja, miután cége fizetése egyharmadát átutalja. Heather Eisenlord azt tervezi, hogy 10-15 helyet keres fel, és ahol csak teheti, ingyenesen osztogat majd jogi tanácsokat. Mindebben az a legszebb - írta a NYT -, hogy ezért az iroda jól megfizeti: 80 ezer dollárt kap.

Egy New York-i ügyvédi iroda hat éve belépett tagja számára ez meglehetősen szerény jövedelem, de a tervezett tevékenység - utazgatás, pihenés, tanácsadás - fényében éppen elég. Az ügyvédi iroda, a többi céghez hasonlóan, megtesz mindent a költségek csökkentéséért a szűkös időkben, de nem akar megválni tagjaitól, ezért úgy döntött, hogy a világ különböző országaiban működő mintegy 1300 tagjának felajánlja azt a lehetőséget, hogy az őket szerződésük szerint megillető jövedelem harmadrészét kifizeti - ha egy évig a hivatal felé sem néznek. Ösztönzik őket arra, hogy közben szakmai munkát is végezzenek a cégnek, de nem várják el tőlük. Eközben viszont úgy, és azzal töltik idejüket, ahogy és amivel akarják. Ha arra támad kedvük, akár világ körüli utat is tehetnek, mint Heather Eisenlord.

Múlt hét végéig 125-en jelezték, hogy élni szeretnének a lehetőséggel. Ezt persze nem mindenki teheti meg, jövedelme egy harmadából nem mindenki tudja fenntartani lakását és életstílusát. Abban sem lehetnek biztosak, hogyha év közben mégis elbocsátásokra kerül sor, nem azokat választják-e, akik a lehetőséggel élve esetleg az őserdők ügyét védelmezik vagy valamelyik beteg rokont ápolják.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.