Hogyan szabaduljunk meg a munkahelyi stressztől?
A vállalkozások jó része egy gombnyomásra kimutatja, hogy mennyit veszít a munkavállalók betegsége miatt, arra azonban nincs adat, mennyit nyerhet, ha lépéseket tesz az egészség-fejlesztés irányába. Szerencsére egyre több vezető kezdi elismerni az egészségmegtartó programok ösztönző és hatékonyság növelő hatását, amivel a dolgozók életmódváltását is elősegítik.
A napi 10-12 óra munka, a teljesítménykényszer, a stressz - ami a mai munkahelyekre jellemző, negatívan hatnak életünkre, egészségünkre. Szakemberek nem győzik hangsúlyozni a pszichoszomatikus betegségek veszélyeit, az ezzel járó mozgásszegény életmód és a helytelen táplálkozás miatt pedig nem lehet csodálkozni azon, ha az elhízás vagy a szív és érrendszeri betegségek népegészségügyi problémának számítanak hazánkban is. Szép János, a Wellsite Kft. igazgatója szerint mindezek miatt nagyon fontos olyan vállalkozásokat vagy szervezeteket bemutatni, ahol már tettek lépéseket a munkahelyi egészségfejlesztés irányába, mert csak ezek a munkahelyi közösségek tudják igazolni, hogy ez az egyik legnagyobb hatásfokú és rövidtávon megtérülő megoldás, amelyet a cégek, dolgozók és az egész társadalom szemléletváltozása és egészsége érdekében tenni lehet.
sxc.hu |
Egyre népszerűbbek a természetez kötődő mozgásprogramok
Szép János a természethez kötődő mozgásprogramok mellett tette le a voksot, mert mint mondta, a tapasztalatok azt mutatják, hogy ezek hatékonysága nagyobb, mint a termi foglalkozásoké. „A természet egy autentikus élménykörnyezet, "köze van" az emberhez. Főként a városi ember számára lenne égetően fontos érezni a közelségét. Azt a testi-szellemi töltetet, amit a természet kínál, nem lehet semmivel pótolni. A mozgásprogramok során azt tapasztaltuk, hogy egy kis emocionális többlet, egy-két jó szó már sokat lendít a közérzeten” - emelte ki a szakember.
Tartalmi partnerünk a HR Portál. A cikk folytatását itt olvashatja.