Itthon hvg.hu 2024. május. 17. 14:41

Valakinek hamarosan lesz egy havi többmilliós fizetéssel járó állása a brüsszeli magyar képviseleten

Hadházy Ákos szerint olyan fontos ember érkezhet hamarosan Brüsszelbe új állásba, „aki politikai vonalon megbukott, de most diplomáciai karrierrel vigasztalódhat”.

Két hét múlva elfoglalhatja helyét egy új magyar szakdiplomata Brüsszelben. Azt még nem tudni, hogy ki lesz, de az álláshelye június 1-től rendelkezésre áll majd – szúrta ki Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő a május 14-i Magyar Közlönyben.

A kormányhatározat szerint Bóka János Európa-ügyi miniszter feladata, hogy június 1-től biztosítsa a feltételeit annak, hogy Magyarország EU melletti állandó képviseletére egy, Magyarország Európai Unión belüli kormányzati partnerségi kapcsolatainak fejlesztéséért felelős szakdiplomata-álláshely létesüljön.

Ehhez pedig az idei évre 38,4 millió forint többletforrást kell biztosítani – tartalmazza a határozat, amely a 2025-ös teljes évre az egy fő új szakdiplomata miatt 72 millió forint többletforrást ír elő. Hadházy Ákos Facebook-posztja szerint  

nem is az az érdekes, hogy ez mit takar, hanem hogy ez évente 72 millió forintjukba kerül a magyar adófizetőknek.

Hadházy számítása szerint ugyanis az új pozíció bérköltsége „havi 6 millió forint, ami a magasabb belga árszínvonallal számolva is sok”. Úgy folytatja: „Tippem szerint valaki fontos ember érkezik hamarosan Brüsszelbe, talán olyan, aki politikai vonalon megbukott, de most diplomáciai karrierrel vigasztalódhat”.

Hadházy Ákos

Érdekességek a Magyar Közlönyből: a kormány egy új állást létesített a brüsszeli állandó képviseleten, aki az EU-n belüli kormányzati kapcsolatok fejlesztéséért lenne felelős. Nem is az az érdekes,…

(Nyitóképünk illusztráció)

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.