A pedagógus szerint a korábbi évek gyakorlatához képest valamivel könnyebb volt az idei középszintű érettségi első része.
Logikus gondolkodással és jó szövegértéssel egyik tétel sem jelenthet különösebb kihívást. Egyedül az egyik dátum beazonosítása lehet nehezebb, de ha valaki ismeri az atlaszt, akkor erre is tud válaszolni – mondta az Eduline-nak nyilatkozó szaktanár az idei középszintű töriérettségi első részének a kereszténység elterjedéséről és az arab terjeszkedésről szóló feladatáról.
A pedagógus szerint a barokkal, valamint a Hunyadi Mátyással kapcsolatos feladatokban a források magukért beszéltek, és a Rákóczi-szabadságharcról szóló rész sem okozhatott nehézséget azoknak, akik készültek a témából. Ennél a feladatnál egyedül az utolsó kérdéssel gyűlhet meg a diákok baja.
A Horthy-korszakot boncolgató feladatnak nem túl szerencsés a megfogalmazása, ami többeket összezavarhat, főleg, ha nem olvassák el alaposan a szöveget, és nem helyezik kontextusba.
Az érettségi feladatsor I. világháborúról szóló része is könnyedén hozható az atlaszból, viszont a Németország újraegyesítésével foglalkozó kérdések okozhatnak gondot, mivel ez a törzsanyag végén található, és sokan csak felületesen nézték át.
Problémásak lehetnek még a Kádár-rendszerre vonatkozó kérdések, mivel itt sem sikerült egyértelműre a feladatok megfogalmazása, ami ugyan félreviheti a diákokat, de a jó választ egyébként nem nehéz kilogikázni.
Az első rész utolsó, demográfiai feladata pedig szintén könnyű, egy grafikon segítségével kell a kérdésekre válaszolni.
A szaktanár szerint a korábbi évek gyakorlatához képest valamivel könnyebb volt az idei középszintű érettségi első része, amire, ha minden válasz helyes, 50 pontot kaphatnak a diákok.