Itthon hvg.hu 2024. február. 14. 13:41

Már ezernél többen követelik petícióban Novák és Varga visszatérését a politikába

Az online petíció aláírói azt várják, hogy az államfő és a volt igazságügyi miniszter vonja vissza a lemondását. Azt is szeretnék elérni, hogy törvény szabályozza, mit lehet mondani nyilvánosan a közjogi méltóságokról.

Novák Katalin kegyelmi botránya
Friss cikkek a témában

Már ezernél is többen írták alá azt az online petíciót, ami Novák Katalin és Varga Judit visszatérését sürgeti a közéletbe. A nyilatkozat szövege szerint az aláírók azt szeretnék, ha a február 10-én a köztársasági elnöki posztról lemondott Novák Katalin és az ugyanaznap az országgyűlési képviselőségről lemondott Varga Judit visszavonnák a lemondásokat. Jogilag értelmezhetetlen módon a petíció arra is kéri “az illetékes döntéshozókat, hogy tegyék lehetővé K. Endre ügyének újratárgyalását”.

Nemcsak jogilag, már problémafelvetésében is értelmezhetetlen a petíció azon követelése is, hogy az Országgyűlés “szabályozza a közjogi méltóságok ellen nyilvános rendezvényeken élőszóban (pl. tüntetéseken) és online felületeken megjeleníthető tartalmakat – azok hiányos valóságtartalma esetén a törvényes szankcionálás lehetőségével és kötelezettségével”.

A petíciót kommentálni is lehet, többen is megtették. Volt, aki azt írta Novákra és Vargára utalva: “Igazi Magyar Emberek! Akik szeretik ezt az országot, tesznek is érte!” Más azt: “Nem hibázott sem Novák, sem Varga! Egy koncepciós pernek lettek áldozatai, mert akit amnesztiával szabadon engedett Novák, valójában alapból ártatlan volt, így a “beismerés”, hogy hibáztam, okafogyottá vált!” Végül egy, a témához lazán kötődő komment: “...takarodjon az európa gyilkosa usa, és a libsi banda.”

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.