Itthon hvg.hu 2024. január. 10. 15:22

Novák Katalin államfő kinevezte Lánczi Tamást a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnökének

Egy államtitkár és egy rektor mellett a kormányzat politikai furkósbot-intézményét vezető Lánczi Tamás megbízólevelét is átadta szerdán a Sándor-palotában a köztársasági elnök.

Már január 10-én, szerdán átvehette kinevezési okmányát Novák Katalin államfőtől a februártól működő Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke, Lánczi Tamás. Mindez a köztársasági elnök Facebook-posztjából derült ki, ahogy az is, hogy ez a nap a kinevezéseké, hiszen Lánczival együtt Novák kinevezett államtitkárt és egy rektort is.

A szuverenitásvédelminek nevezett törvényt december közepén fogadta el az Országgyűlés fideszes többsége. Az ország szuverenitásának védelme hónapok óta a kormány vezértémája. A hivatal a törvény szerint kidolgoz egy „szuverenitáskockázat-értékelési módszertant”, amely alapján a munkáját végzi majd.

A munka pedig a most kinevezett elnök Lánczi nyilatkozata szerint az lesz, hogy információkat gyűjtsenek, elemezzenek. Hiszen Lánczi is elismerte, hogy az általa vezetett szervezet nem hatóság, nem fognak nyomozásokat végezni, szankciókat pedig nem alkalmazhatnak.

Hogy miért szemfényvesztés a Szuverenitásvédelmi Hivatal, azt ebben a cikkben pontosan elmagyaráztuk:

Annyira fontos a kormánynak a szuverenitás, hogy már a kampányban is feláldozza azt

Vajon mit gondolnánk akkor, ha a kormány a jelenleg működő rendőrség mellett létrehozna egy másik rendőrséget, szinte ugyanazon a néven, ugyanazzal a feladattal és a kettő egymás mellett működne? Valószínűleg azt, hogy a rendőrség nem működik megfelelően, ezért van szükség egy újra. Vagy azt, hogy az új rendőrség kamu és azok a bűnözők sem valóságosak, akiket üldöznek.

A hivatal elnöki posztját nem pályáztatták meg egyébként, hanem az elnököt a miniszterelnök javaslatára az államfő nevezi ki. Kevés olyan jó állás van a magyar állam- és közigazgatásban, mint amibe most készül Lánczi. Nem minden a pénz, de nem sok helyen lehet megkeresni 9-10 ember bérét egyedül. A törvény szerint elnökként Lánczi fizetése havi 5 millió felett lesz.

Orbánét közelítő fizetés, de sok lemondás is vár Lánczi Tamásra a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnökeként

Kétmilliós közmédiás fizetését cseréli bő ötmilliósra Lánczi Tamás a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnökeként, amely posztra ráadásul korlátlanul újra kinevezhető. Viszont nem vezethet többé műsort az M1-en, és Habony Árpádnak is más cégvezetőt kell találnia londoni vállalkozásához. Arról pedig, hogy mit várhatunk az új hivataltól, Lánczi korábbi nyilatkozataiból, erős mondataiból próbáltunk képet kapni.

Nem kell nagy fantázia annak megjóslásához, hogy kiket pécéz majd ki a Lánczi vezette hivatal, hiszen már minden nem kormányoldali sajtótermék megkapta a „dollárbaloldali” jelzőt. A tiltakozó sajtót maga Orbán nevezte zsoldosoknak, ezzel is kijelölve a célt. Saját zsoldosairól persze nem beszélt, pedig ennek a csapatnak volt eddig sokat szereplő figurája Lánczi.

Testhez álló feladatot kapott a Szuverenitásvédelmi Hivatal élén a Fidesz másodvonalbeli szellemi verőembere

Kedvére hazaárulózhatja és listázhatja az ellenzéket, és akár elhunytakat is szuverenitási kockázatnak minősíthet majd Lánczi Tamás, ha következetes lesz önmagához.

 

 

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.