Tüttő Katával bejárták a leginkább veszélyeztetett helyszíneket.
A jelenlegi mérések szerint a vártnál majdnem 10 centiméterrel alacsonyabban, 693 centiméteren megáll a vízmagasság a fővárosban.
Karácsony Gergely Tüttő Katával együtt csütörtökön bejárták a leginkább veszélyeztetett helyszíneket, és találkoztak a védekezésben részt vevő munkatársakkal. A Fővárosi Csatornázási Művek Zrt. (FCSM) szakemberei minden olyan zsilipet és árvízi kaput bezártak, amelyen keresztül elöntéseket okozhatott volna a dunai áradás.
"Az előrejelzések alapján lassan apadásnak indul a folyó. A védekezésben részt vevő szakemberek, gátőrök és szakaszmérnökök azonban még nem lazíthatnak, hiszen folyamatosan figyelniük kell az óráról órára változó helyzetet a fővárosi szakaszon annak érdekében, hogy megakadályozzák az elöntéseket" – írta posztjában Karácsony, hozzátéve, hogy a szakemberek az árhullám levonulását követően – a vízállás függvényében − fokozatosan kezdik majd meg a lezárt zsilipek újranyitását, és a megépített gátak bontását.
"Ezúton is köszönetet mondok mindazon kollégáknak, akik az elmúlt napokban is folyamatosan dolgoztak a védekezésen, és azon, hogy a budapestieknek zavartalan legyen az ünnep" – zárta bejegyzését Karácsony.
Karácsony Gergely főpolgármester korábban Facebookon azt írta: az árvíz ellen a Fővárosi Csatornázási Művek munkatársai megkezdték a felkészülést."llyenkor egyszerre kell megvédeni a főváros csatornahálózatát a Duna vízének beáramlásától, és folyamatosan biztosítani kell a szenny- és csapadékvíz zavartalan elvezetését. Ennek érdekében a csatornázási művek munkatársai elzárják a csatornazsilipeket és a védvonal átjáróit" – írta a főpolgármester, aki emlékeztetett arra, hogy Budapest 90 kilométernyi fővédvonala már többször jól vizsgázott, például 2013-ban, amikor 891 centiméteres rekord vízállástól védte meg a várost.