Stefán Károly neve korábban a Veress Lászlóhoz köthető sikkasztási botrányban merült fel.
Kövér László kabinetfőnökének, Veress Lászlónak a háttéremberéhez, Stefán Károly projektmenedzserhez vezetnek a leomlott székelyudvarhelyi diákotthon halálos tragédiáinak szálai – írja az UH.ro.
A magyar nyelvű, romániai portál a hivatalos építési engedély, valamint az igazgató 2020-as közleménye alapján állapította meg, hogy a munkálatok projektmenedzsere Stefan Károly Róbert okleveles építőmérnök volt. Ő korábban akkor került be a hírekbe, amikor 2021-ben kiderült, hogy egy Kövér László kabinetfőnökét, Veress Lászlót érintő sikkasztási ügyben nyomoz a rendőrség.
A gyanú szerint Veress a Magyar Tehetségekért Határtalanul Alapítványon keresztül külhoni magyaroknak szánt pénzből vehetett meg egy 240 millió forintos budapesti II. kerületi luxuslakást, és egy úszómedencés hatalmas házat, a Székelyudvarhely mellett található, hargitai Tibódban. A helybéliek egy Juhász Péter által készített videóban azt állították, hogy Kövér László házáról van szó, és a magyar házelnök rendszeresen szokott ide járni. Kövér utólag ugyanakkor tagadta ezt.
Kövér állítja: Sose járt kabinetfőnöke hargitai házában, ahol állítólag gyakran látták
A fideszes házelnök sose járt abban az erdélyi villában, ahol állítólag a helyiek többször látták, de az Országgyűlés sajtófőnöke a hvg.hu kérdésére adott válaszában nem cáfolta, hogy a ház Kövér László kabinetfőnökének tulajdona - ellene éppen nyomozás folyik egy másik villa ügyében.
A botránykor kiadott telekkönyv alapján a tibódi ingatlan Veress László nevén volt, és elővásárlási joga volt rá a székelyföldi Ábel egyesületnek.
A székelyudvarhelyi diákotthon jelenlegi projektmenedzserének a neve a 2021-es sikkasztási botrányban azért merült fel, mert egyrészt ő volt a Magyar Tehetségekért Határtalanul Alapítvány alapítója, másrészt a ő volt a székelyföldi Ábel egyesület alapítója és aktuális elnöke is.
Az UH.ro úgy értesült, hogy tragédiába forduló székelyudvarhelyi építkezéssel kapcsolatos döntéseket Stefán Károly projektmenedzser és Laczkó György, a Tamási Áron Gimnázium igazgatója hozták, ők ketten irányították a munkálatokat.
A lap elérte ugyan Stefán Károlyt, de a projektmenedzser érdemben nem válaszolt sem arra, hogy valóban ő irányította-e az építkezést, sem arra, hogy milyen viszonyban volt a magyar kormány illetékeseivel, akik ezt a felújítást támogatták. Arra a kérdésre, hogy mennyiben érzi felelősnek magát a tragédia kapcsán, azt írta:
első sorban a szülőknek tartozom, bennem is sok a kérdés. Visszaforgatni már nem lehet az időt.
Azt egy sajtófotó alapján a Magyar Hang vette észre, hogy a Magyar Kormány támogatásával valósultak meg a felújítási munkálatok, amelyek hozzájárulhattak a tragédiához.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, az omlás miatt egy 17 éves fiú meghalt, hárman kórházba kerültek. A nyomozók szerint a csatornázást végző cég túl mélyen ásott le az épület fala mellett, a diákokra omlott székelyudvarhelyi kollégiumnál dolgozó cég vezetőjét őrizetbe is vették.
Leomlott székelyudvarhelyi diákotthon: jövő héten kezdenék meg a sürgős állagmegőrzési munkálatokat
A balesetben egy 17 éves fiú meghalt, egy lány súlyosabban, ketten pedig könnyebben sérültek meg.