Az első helyezett 300 ezer forintot kap.
16 és 30 év közötti fiatalokat várnak Vidnyánszky Attila szupervíziója alatt létrejött Kossuth vs. Petőfi – Újratöltve című szónokversenyre. A fiatalokat a generációk közötti különbségek bírálatának ígéretével kívánja bevonni a szervezőbrigád, de már gyorsan megcélozzák őket: a TikTokon kell jelentkezni.
A fiatalok október 25-ig jelentkezhetnek, kis videóik linkjét pedig az alkalomhoz választott kossuth@petofi.hu e-mail-címre küldhetik el, videóiknál kötelező hashtageket használniuk, úgymint #vitaTok, a #szóKimondó, a #aszavakördöge és a #szónokleszek.
A versenyzőknek olyan témákat kell érinteniük, mint hogy segítik vagy inkább gátolják az öltözködési szabályok az önkifejezést, vagy hogy támogatja-e a kritikus gondolkodást az alapos lexikális tudás. Az öltözködési szabályok behozása talán tényleg újratölti a két névadót, bár a szabályok ízléses kitágításáról Szendrey Júlia, Petőfi felesége ennél sokkal többet tudna mondani, Kossuth pedig olyankor tudott szabadulni a bevett szokásoktól, amikor a korhoz illő szákállát levágta a világosi fegyverletétel után, hogy ne ismerjék fel a határon, miközben elmenekült az országból. Ha nagyon akarjuk, bele tudjuk erőszakolni őket a koncepcióba.
De olyan vitakérdéssel is találkozhatnak, hogy van-e ma létjogosultsága a készpénznek? Erre az elmúlt hetekben a magyar külügyminiszter és az iparkamara elnöke is adott sajátságos választ. Szijjártó Péter szeptember közepén vásárolt 75 ezer forintos Nike Air Jordant az Astorian található Balázs Kicks nevű boltban, a vásárlás végén pedig mikor megkérdezték, hogy készpénz vagy kártya, a tárcavezető egyből rávágta: „Készpénz, mindig.” Parragh László iparkamarai elnök pedig éppen a héten csodálkozott rá, miután hazajött Kínából – ahol egyébként egy 3500 forintos okosórát vásárolt a miniszterelnöknek –, hogy ott az emberek készpénz nélkül fizetnek, de akár már egy telefonérintéssel is tudnak vásárolni. Ezt a vitát mondjuk megnéznénk, még akkor is, ha nem fér be a két potentát a korhatársávba.
A grémiumban olyanok foglalnak helyet, mint az SZFE rektori posztjáról nemrég távozó Rátóti Zoltán, a Nemzeti Színház stratégiai igazgatója, a fővédnök nem más, mint maga Vidnyánszky Attila a színház vezérigazgatója.
Pénzdíjazás is lesz, a legjobb szónok 300, a második 200, a harmadik helyezett 100 ezer forintot vihet haza, de osztanak különdíjat is. A legeredményesebbnek tartott, magyar nyelvet és irodalmat tanító pedagógus az idei döntőben megkapja a Magyartanár-díjat. A versenyt pedig nem máshol, mint a Nemzeti Színház épületében tartják.