Itthon hvg.hu 2023. április. 24. 08:09

A Belügyminisztérium épülete előtt tüntettek a tanárok a státusztörvény ellen

A tüntetést előre nem jelentették be, a rendőrök mindenkit igazoltattak.

Jogaikat követelő tanárok
Friss cikkek a témában

Közel ötven pedagógus ment hétfőn reggel a Belügyminisztérium épülete elé, ahol „Nem a státusztörvényre!” feliratú transzparensekkel a kezükben leültek a bejárathoz. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete többször is élőben jelentkezett be a reggeli eseményről, ezeken pedig látszik, hogy korántsem csak tanárok vannak a tüntetők között: több ellenzéki, momentumos, jobbikos, MSZP-s és DK-s képviselő is csatlakozott hozzájuk.

 

A 444.hu azt írja, hogy kevesen, de diákok is vannak a tiltakozók között. Az ülősztrájkot az arra haladó autósok egy része dudaszóval támogatja.

A reggeli akciót a résztvevők nem jelentették be előre, így a rendőrök a résztvevőket távozásra szólították fel, és mindenkit egyesével igazoltatnak.

Ahogy arról lapunk is beszámolt, délutánra a szakszervezetek tüntetést hirdettek a státusztörvény ellen, amit egyszerűen csak „bosszútörvénynek” neveznek. A törvénytervezetről és a tanárok helyzetéről Törley Katalin beszélt nemrég a Fülkében:

 

Törley Katalin a Fülkében: „A kormánynak 12 éve volt az oktatás reformjára. Akkor mégis, kit kritizáljak?"

Le lehet-e váltani a Fideszt választásokon, és ha igen, miért áll egy helyben az ellenzéki politika egy teljes éve? Hogyan foghatnak össze a pártok egymással, ha közben egymás kárára is építkeznek? Gyurcsány Ferenc és az árnyékkormány fontos építőkocka, vagy útakadály az együttműködésben? Közéleti podcastunk legfrissebb adásába Orosz Annát, Ungár Pétert és Kocsis-Cake Oliviót hívtuk vitázni.

 

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.