Már kétszáznál is több pedagógus jelezte, hogy nem vállal önkéntes pluszmunkát.
Sajnálatos, hogy egyet nem értésének kifejezési módját bárki, gyermekeink érettségi vizsgájának és továbbtanulásának veszélyeztetésében látja. Különösen elgondolkodtató, ha mindezt a pedagógus teszi
– így reagált a Népszava megkeresésére a Belügyminisztérium azokra a hírekre, amelyek szerint már több mint kétszáz tanár jelezte, hogy nem vállal önkéntes érettségi elnöki, vizsgáztatói vagy szaktanári javítói feladatokat az idei emelt szintű érettségin, amíg a kormány nem hajlandó érdemben foglalkozni a diákok, szülők és tanárok követeléseivel.
A Belügyminisztérium hozzátette, hogy minden érintett intézményben biztosítani fogják az érettségi megszervezéséhez és lebonyolításához szükséges erőforrásokat.
Az idei érettségi időszak május 5-én indul, a jelentkezés már lezárult. Az Oktatási Hivatal a Népszava kérdésére egyelőre nem tudta megmondani, hányan jelentkeztek idén érettségire, ugyanis még nem végeztek az adatok összesítésével. Tavaly 114,7 ezren érettségiztek, közülük 73 ezren voltak végzős középiskolások.
Közel száz tanár tagadja meg az érettségi körüli önkéntes feladatokat
Egyre erősödik a tanárok, diákok, szülők tiltakozása, miután az oktatási kormányzat drasztikus lépésekkel próbálja megtörni a jogaikért kiálló pedagógusok ellenállását. Az iskolai akciók összérnek, a mozgalom már az ország mind több részére kiterjed. Kövesse cikksorozatunkban a friss híreket, riportokat, interjúkat, elemzéseket. „Kijelentjük, hogy nem vállalunk önkéntes feladatot az érettségi vizsgák lebonyolításában.