Léderer András azt mondta, nem ismeri Bite Zsoltot, de pontosan érti, miért ír szemenszedett hazugságot róla a propaganda.
„A Mediaworks Hírcentrum által szerzett, az Origon ma reggel 8:23-kor megjelent hazugságok miatt feljelentést tettem” – jelentette be közösségi oldalán Léderer András, a Magyar Helsinki Bizottság főmunkatársa. Léderer az „Ezért mondhatta a 15 éves fiú diákjával szexelő férfi tanár, hogy ingyen képviseli a Helsinki Bizottság” című cikk miatt tett jogi lépéseket. Ebben a kormányközeli lap egy, a 2009-es budapesti Pride-felvonuláson készült videó nagyjából egy perces részletéből vonja le azt a következtetést, hogy Léderer és a nemrég az állásából elbocsátott pedagógiai asszisztens „elég jól ismeri egymást”.
Nem ismerem Bite Zsoltot, tehát sem 14 (!) éve nem voltam, sem ma nem vagyok jóban vele”
– jelentette ki a bejegyzésében Léderer, aki így folytatta: „Természetesen pontosan értem, miért ír szemenszedett hazugságokat rólam a propaganda. Azt is tudom, hogy ez végig fog futni mindenhol. Ha azt hiszik, hogy ezzel megijeszthetnek, hogy emiatt mást vagy máshogy fogok csinálni, mint amit szakmai tudásom és meggyőződésem diktál, akkor még ennyi év után sem tudják, hogy engem nem ilyen fából faragtak”.
B. Zsolt ügye a múlt heti kipattanása óta folyamatosan téma a kormányközeli megmondóemberek és médiumok körében, sőt évértékelőjében még Orbán Viktor miniszterelnök is érintette. Úgy fogalmazott: „A pedofíliára nincs bocsánat, a gyerek szent és sérthetetlen. Nemérdekel minket, hogy Brüsszel mivel mentegeti, a genderpropaganda nem egy jópofa marháskodás, hanem a gyerekeinkre leselkedő veszély”.
A 39 éves férfiról a múlt hétfőn írta meg a Blikk, hogy a TikTok-csatornáján arról beszélt, hogy egy 15 éves fiúval van szexuális kapcsolata, s azt is kifejtette, hogy emiatt azért nem büntethető, mert Magyarországon a beleegyezési korhatár 14 év. Azóta a rendőrség – Tényi István feljelentése nyomán – gyermekpornográfia gyanújával indított nyomozást ellene, és házkutatást tartott az otthonában, ahonnan számítástechnikai és informatikai eszközöket, valamint számos adathordozót foglalt le.
A lap akkor azt is írta, hogy az Észak-budapesti Tankerületi Központ felmondta a III. kerületi Krúdy Gyula Angol–Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában dolgozó férfi munkavállalói szerződését.
A férfi eleinte arról beszélt, hogy a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), az Amnesty International, a Magyar Helsinki Bizottság és a Társaság a Szabadságjogokért is mögötte áll, majd később beismerte, hogy ez nem igaz.
A PDSZ ügyvivője, Nagy Erzsébet már a Blikk eredeti cikkében is cáfolta, hogy segítette volna a férfit, a szervezet pedig később közleményt is kiadott, amelyben egyebek mellett arról írt, hogy „nem védett soha pedofilokat vagy ezzel vádolt személyeket. A PDSZ jogsegélyszolgálata ugyanis nem foglalkozik büntetőügyekkel, hanem munkajogi és oktatásügyi kérdésekben ad tanácsokat pedagógusoknak, nevelő-oktatómunkát közvetlenül segítőknek a közoktatásban, a szakképzésben és a felsőoktatásban” .