A Mi Hazánk politikusa azon háborodott fel, hogy szerinte már kötelezővé tették a Honvédségnél a „genderképzést”. A honvédelmi miniszternek emiatt egyszerre kellett elhatárolódnia a „genderlobbitól” és megvédenie egy, a nemzetközi katonai missziókhoz kapcsolódó érzékenyítő programot. De sikerült?
„Megdöbbenéssel értesült” – írja, de valójában inkább mélységesen felháborodott a Mi Hazánk politikusa, Novák Előd azon, hogy – mint egy hozzá forduló panaszos főtiszttől megtudta – „már a Magyar Honvédségben is kötelező az ún. genderképzés."
A képviselő a honvédelmi miniszternek küldött írásbeli kérdéséhez csatolta a Honvédség Béketámogató Kiképző Központjának idei képzési naptárát, amiben valóban szerepel a „Társadalmi nem felkészítés” nevű modul, egy csupán 10–16 fős vezetői csoportnak. Célja pedig
A társadalmi nem/gender fogalmának és gyakorlatának elsajátítása; a nemzetközi szervezeteknek (ENSZ, NATO, stb.) a társadalmi nem/gender integrálására vonatkozó elvárásainak, megoldási javaslatainak, gyakorlatának megismerése.
Novák szerint ez elfogadhatatlan, ezért kérdezte Szalay-Bobrovniczky Kristóf minisztert, hogy hajlandó-e ennek véget vetni? A Mi Hazánknak nagyon becsípődött a „genderlobbi”. Még jobban, mint az erre április 3-án népszavazást is építő Fidesznek, amelynek szavazóit amúgy jobban zavarja a „genderlobbi”, mint az infláció.
Ezért sem lehetett könnyű helyzetben a válaszadásnál Szalay-Bobrovniczky Kristóf, de végül megoldotta. Négysoros válaszának első fele a kormányzati kommunikációnak megfelelően letudta a „genderlobbi” hivatalos bírálatát így:
Tájékoztatom, hogy a kormány – a brüsszeli bürokraták akarata ellenére is – a szankciók, a bevándorlás és a gender kérdésében is a magyar emberek érdekeit képviseli.”
Majd a válasz második felében a valós helyzetről is tájékoztatta a miniszter Novákot, mondván:
A Magyar Honvédség 2018 óta tart tanfolyamokat vezetők részére, melyek a misszióban szolgálatot teljesítő katonák hatékonyabb katonai és társadalmi együttműködését szolgálják.”