Itthon hvg.hu 2022. december. 02. 14:45

Körlevélben méri fel a MOK, hajlandóak-e az orvosok letétbe helyezni a felmondásukat

Konkrét lépésre készülhet az orvosi kamara az egészségügyi törvény átszabása ellen.

„A parlament olyan törvénymódosítás elfogadása előtt áll, ami véleményünk szerint súlyosan veszélyezteti a betegbiztonságot, valamint a magyar orvosokra akarja ráterhelni az egészségügyi rendszer továbbra is kijavítatlan hibáit” – írja a tagjainak küldött körlevelében a Magyar Orvosi Kamara (MOK). A szervezet azért fordult levélben az orvosokhoz, mert a kormány az egészségügyi törvény módosításán dolgozik, amelyet ők már többször is kritizáltak.

Most úgy fest, hogy a MOK konkrét lépésre is készül: felmérik, hogy a tagjaik mire lennének hajlandók a törvényavaslat módosításának kikényszerítése érdekében. A szervezet a levélben arra kíváncsiak, hogy az orvosok

  • támogatják-e, hogy a kamara rendkívüli küldöttgyűlést hívjon össze,
  • ha a küldöttgyűlés úgy dönt, hajlandók-e koordináltan, nagy tömegben felmondani az önként vállalt túlmunkát,
  • valamint letétbe helyezni felmondásukat.

A körlevélben a MOK azt írja, hogy a törvénnyel a kormány felrúgja az orvosok a miniszterelnökkel megkötött megállapodását, a munkakörülmények megváltozásával durván avatkozik bele az orvosok magánéletébe is.

Mint írják, a törvény „alkalmas lesz arra, hogy miközben az Ön fizetését 20 százalékkal csökkenti, a munkáltató tetszés szerint (pl. az elégedetlenségüket jelző kollégákat) akár 3 órás ingázási távolságra száműzheti, hiszen az Ön munkahelye egy bő hónap múlva már az egész megyére fog kiterjedni”.

A törvényjavaslatról itt írtunk bővebben:

Módosítana a MOK az egészségügyi törvénycsomagon

Pintér Sándor a héten az egészségügyi középvezetőknek tartott előadást, amelyből a jelenlévők azt szűrték le, hogy a humánszférában legfeljebb annak lehet idén örülni, ha nem lesz elvonás.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.