Tüntetést szervez a Magyar Orvosi Kamara
Úgy gondolják, harminc éve nincs érdemi reform az egészségügyben.
Úgy gondolják, harminc éve nincs érdemi reform az egészségügyben.
A Magyar Orvosi Kamara a koronavírus ötödik évfordulóján társadalmi kampányban hívja fel a figyelmet az egészségügyi rendszer hiányosságaira.
A kormány szerint minden rendben van, és különben is, DK és Tisza Párt.
Budapesten is átalakult a háziorvosi ügyeleti ellátás október elsejével. Vidéken már másfél éve működik az új rendszer, az eddigi tapasztalatokról és arról, hogy miért lett volna jobb elhalasztani az átállást, Álmos Pétert, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnökét kérdeztük.
Takács Péter szerdán egyeztet a témában, de a tervezetet bíráló szakszervezeteteket nem hívták meg.
A Magyar Orvosi Kamara azt kéri, halasszák el a budapesti ügyelet átalakítását.
A Magyar Orvosi Kamara főtitkára úgy fogalmazott, hogy embertelen állapotok uralkodnak a kórtermekben.
Meglett a jogszabályi előírásoknak megfelelő műtőblokk.
A Magyar Orvosi Kamarát egy hónapig válaszra sem méltatták a szegedi gyermeksebészeti ellátás leállásával kapcsolatban. Az uniós milliárdokból nem felújították, csak kifestették az épületet, amely így nem kapott működési engedélyt.
A mentőszolgálat szerint így is ellátták a beteg gyereket a váci ügyeleten.
Álmos Péter szerint a MOK-nak „nem egy háttérben meghúzódó, besimuló szervezetnek kell lennie", de „nem is a konfrontáció a cél”.
Mit jelent méltóságban meghalni, és mit ér egy élet, amikor az egyén számára az már csak elviselhetetlen, gyógyíthatatlan szenvedés? Ezt kérdeztük hívőktől és nem hívőktől, a test és a lélek szakembereitől, orvostól, jogásztól, szépírótól. Hegedűs Zsolt, a Magyar Orvosi Kamara Etikai Kollégiuma elnökének gondolatait olvashatják.