Itthon hvg.hu 2022. november. 12. 19:42

Bombafenyegetés miatt kényszerleszállást hajtott végre egy Gripenekkel kísért utasszállító Debrecenben

A Ryanair Poznanból Tel Avivba tartó menetrend szerinti gépét biztonsági okokból kísérték vadászgépek, és meg kellett szakítani az útját, így a debreceni repülőtéren landolt. A 148 utast leszállították. A Honvédelmi Minisztérium szerint bombafenyegetést kapott a járat.

Megszakította az útját és Debrecenben szállt le a "protokoll szerint" a Ryanair légitársaság Poznanból Tel-Avivba tartó Boeing 737-es utasszállító repülőgépe - közölte a Dehir.hu-val Vajda János, a repteret üzemeltető Debrecen International Airport Kft. Ügyvezetője.

Vajda arról nem adhatott tájékoztatást, hogy miért szállt le a gép Debrecenben, de annyi biztos, hogy az utasszállítót a honvédség Gripen vadászgépei kísérték, ami biztonsági eseményre utal, nem például egy egyszerű utas-rosszullétre.

Ezt később a Honvédelmi Minisztérium is megerősítette, mert az MTI-vel közölték: a repülőgép bombafenyegetést kapott, emiatt riasztották a légvédelmi készültséget ellátó Gripeneket. A gép már a román légtérből fordult vissza Debrecenbe – jelezték, tudatva, hogy a Gripenek aztán visszatértek a kecskeméti bázisra.

A Dehir cikke szerint a reptéren hatalmas a készültség, számos kék villogós jármű van a területen. Azt Vajda János elmondhatta, hogy mind a 148 utas és a személyzet biztonságban elhagyta a landolás után a repülőgépet és a terminál épületében helyezték el átmenetileg őket.

A repülőtér jelenleg zárva van, éjjel 11 órára még a Wizz Air Tel-Avivból érkező járatát várják. A Dehir idézi a repteret üzemeltető cég közleményét, miszerint "a légijármű, valamint az eset körülményei az illetékes hatóságok által vizsgálat alatt állnak. További tájékoztatást a vizsgálat lezárását követően tudunk adni."

(Nyitóképünk illusztráció)

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.