Volt aki hatszor próbált meg leiratkozni a kormányzati hírlevélről. Nem sikerült.
Megpróbáltak leiratkozni többen is a kormány hírleveléről, azonban nem jártak sikerrel, pedig volt, aki többször is megpróbálta – írja a Telex az olvasóik leveleire hivatkozva.
Kedden írt róla a hvg.hu is, hogy a kormány propagandaanyagok kiküldésére is használja azokat az e-mail-címeket, melyeket az emberek a koronavírus elleni oltáshoz való regisztrációjukkor adtak meg. A vakcinázási időpont lefoglalásához annak idején két ablakot lehetett bepipálni a Vakcinainfó oldalon, az egyik kötelező, a másik szabadon választott volt. A kötelező bejelölésével az oltatni vágyó egyszerűen csak hozzájárult ahhoz, hogy a szükséges adatai átkerüljenek a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőhöz (NEAK), a másik ablaknál ez volt a tájékoztató szöveg: Hozzájárulok, hogy későbbi kapcsolattartás céljából a megadott kapcsolattartási adataimat visszavonásomig kezeljék az adatkezelési tájékoztatóban foglaltak szerint.
Az utóbbi esetben ahhoz járult hozzá a felhasználó többek között, hogy az adatait a Miniszterelnöki Kabinetiroda kezelje. Ezt a második, fakultatívan pipálható dobozt az emberek feltehetőleg azért jelölték be a Vakcinainfó nevű oldalon, hogy a továbbiakban az oldal nevéből következően az elérhető vakcinákkal, illetve a hazai járványhelyzettel kapcsolatos információkat kapjanak, azonban kapják az emberek a propagandaanyagokat is a kormányzati intézkedésekről.
Elméletileg le lehet iratkozni a kormányzati hírlevélről, azonban a Telexnek most többen is azt írták, hogy nem igazán működik ez a funkció. Volt, aki négy leiratkozó levelet küldött, más hatot, akadt, ami már hónapokkal ezelőtt kérte, hogy ne kapja többé a hírlevelet, de továbbra is spammelik.
Propaganda terítésére használja a kormány az oltási regisztrációhoz megadott e-mail-címeket
Aki annak idején önként bejelölte, hogy szeretne friss oltásügyi információkat kapni, az egy ideje már egészen másmilyen leveleket is olvashat.