A Blikk munkatársát kedden hallgatták ki tanúként. Beszélt megfigyelése vélt indokairól, de arról nem találgatott, melyik állami szerv lehetett a megfigyelő.
Tanúként hallgatták ki Csikász Brigittát az ügyészek a Pegasus-ügyben zajló nyomozás során – írja a Blikk, a lap, amelynek jelenleg az újságíró dolgozik. A Blikk szerint munkatársuk telefonjára két éve telepítették a kémprogramot, amikor még az Átlátszónál dolgozott.
Az újságíró arról beszélt az ügyészeknek, hogy lehallgatásakor éppen az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) jelzései alapján itthon indult eljárásokról szóló cikkeken dolgozott, de szerinte inkább csak kapcsolati hálójára lehettek kíváncsiak a kémprogram alkalmazói. Arról is beszélt, hogy ő nem vett részt a Pegasus-botrányt kirobbantó nemzetközi oknyomozó csapat munkájában. Azt is megkérdezték tőle, hogy tudta-e melyik állami szerv használta a kémprogramot, de az újságíró nem akart találgatni.
A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség azt követően indított nyomozást jogosulatlan titkos információgyűjtés bűntettének gyanúja miatti, hogy a Direkt36 beszámolt róla: az izraeli fejlesztésű eredetileg terroristák és bűnözők megfigyelésre szolgáló Pegasus kémprogrammal más országok mellett Magyarországon is kémkedtek politikusok, újságírók, ügyvédek, üzletemberek és fotósok ellen.
Direkt36: Pegasusszal figyelték meg a Szijjártót jachton lefotózó riportert
Nem cáfolta egyértelműen az ellenzéki tagok szerint sem a belügyminiszter, sem a titkos megfigyeléseket engedélyező igazságügyi tárca államtitkára, hogy a Pegasus-kémszoftverrel politikusokat, újságírókat is célba vettek. A részleteket feltáró vizsgálóbizottságot a Fidesz-KDNP leszavazta, az ülésen a témában elhangzottakat pedig majdnem 30 évre titkosították.
A kémprogrammal feltört telefonszámok között megtalálták a hvg.hu egyik korábbi munkatársának telefonszámát is, tudomásunk szerint őt még nem hallgatták ki.
A Pegasus-ügyben Péterfalvi Attila, az adatvédelmi hatóság elnöke is vizsgálódik, amivel várhatóan novemberben végez