Most már bemutatja a nyomozóknak a bizonyítékait is, amelyek szerinte igazolják, amit a Völner–Schadl-üggyel összefüggésben a kormányzat érintettségéről mondott.
A Schadl-ügy egyik legérdekesebb szálával foglalkozott a bíróság kedden. A vád szerint a Schadl-Völner páros megpróbált egy egymilliárd forintos pályázatra rákavarni, ez viszont nem jött össze nekik. A motor egyik feltalálója tanúként vallott a bíróságon, vallomásában pedig felbukkant még Orbán Győző is.
Korábban a monori Sz. Balázs végrehajtó „csak” az irodája osztalékának harmadát fizette Schadlnak a praxisáért cserébe. 2019-ben azonban a tanúk szerint megjelent a képben Völner Pál, és megnőttek a kiadásai. Tanúvallomásokkal folytatódott a bíróságon a Schadl-ügy tárgyalása, a koronatanú F. Vivien előtt pedig élettársát, S. Zoltánt hallgatták meg.
A Jókai utca 1. szám alatt álló épületben tűzeset is volt nem sokkal korábban, hogy a legfelső szint egy része leszakadt volna. Mindkét ügyben zajlik a nyomozás. Tanúk vannak, gyanúsítottak még nem.
A Blikk munkatársát kedden hallgatták ki tanúként. Beszélt megfigyelése vélt indokairól, de arról nem találgatott, melyik állami szerv lehetett a megfigyelő.
Tudta, hogy – kis túlzással – nemcsak a 10 millió futballszakértő országa vagyunk, hanem egy szerződést is szinte mindenki maga meg tud írni? Legalábbis ezt mutatja az a meghökkentő statisztika, miszerint kis hazánkban tízből nyolc szerződés házilag készül, azaz úgy kötik meg, hogy azt sosem látta szakember. Amiből aztán később megannyi probléma adódhat. Érdemes tehát tipikus hibákkal illusztrálva átfutni, mire figyeljünk, mielőtt egy szerződés, meghatalmazás végére kanyarítjuk a nevünket.