Hidvéghi Balázs EP-képviselő brüsszeli őrültségeket emleget.
Az Európai Parlament baloldali többsége folytatja ideológiai ámokfutását, és ismét olyan kérdésekbe szól bele, amelyekhez semmi köze. A tagállamok a saját alkotmányukra sem hivatkozhatnak akkor, amikor családról vagy házasságról van szó. Kötelesek elfogadni a legújabb brüsszeli „őrültségeket”
– így reagált Hidvéghi Balázs fideszes európai parlamenti képviselő az EP-nek arra az állásfoglalására, amely szerint el kellene ismerni az azonos neműek házasságát és élettársi kapcsolatát.
Ahogy az Eurologus megírta, a képviselők 387 szavazattal, 161 ellenszavazat és 123 tartózkodás mellett fogadták el a javaslatot az unióban élő LMBTQI-emberek jogaival összefüggésben.
EP-állásfoglalás: el kellene ismerni az azonos neműek házasságát és élettársi kapcsolatát
Hidvéghi úgy folytatta: „Ott tartunk, hogy az Európai Parlament helyettünk akarja meghatározni, hogy mit tartsunk családnak, házasságnak, hogyan neveljük a saját gyerekeinket, és mit tanítsunk nekik az iskolában. Mi elfogadjuk mások véleményét a saját ügyeikben, de nem fogjuk megengedni, hogy csak ránk tartozó kérdésekben Brüsszel vagy az Európai Parlament diktáljon nekünk.”
Később Varga Judit igazságügyi miniszter is reagált a döntésre, Hidvéghihez nagyon hasonlóan. Az EP az ő bejegyzése szerint is olyan kérdésekről akar „nekünk felülről utasítást adni, melyek nemzeti hatáskörbe tartoznak. Az már csak hab a tortán, hogy az EP ismételten a 7-es cikkely szerinti eljárást lebegteti a kezében”. Hozzátette azt is, hogy Magyarország a lehető legmagasabb szinten, az Alaptörvényben védi az emberi jogokat, „ezért is értelmetlen ez a politikai hisztériakeltés az Európai Parlament részéről. A tények mellettünk szólnak.”
A kormánypárti többség tavaly decemberben fogadta el azt a módosítást, amelynek értelmében belekerült az Alaptörvénybe, hogy „az anya nő, az apa férfi”, a családi kapcsolat alapja pedig a házasság. A múlt héten a Szabad Európa írta meg: az Európa Tanács parlamenti közgyűlése a Velencei Bizottságot – vagyis a tanács alkotmányjogi szakértőkből álló testületét –, hogy vizsgálja meg a módosítást, amely a gyerekek védelmére hivatkozva a transznemű emberek nemének jogi elismerését is ellehetetlenítette. Az ütemterv szerint a testület következő plenáris ülésén, október 15–16-án napirendre tűzi a magyar ügyet, és ha nem lesz csúszás a vizsgálat során, meg is fogalmazza hivatalos véleményét.