Itthon hvg.hu 2021. augusztus. 18. 13:25

Több mint 200 millióért mutatkozik be a vadászati „világkiállításon” a felújított keszthelyi vadászmúzeum

Idén 1,5 milliárd forintból bővítették a keszthelyi múzeumot, de ebben még nem volt benne annak a tárlatnak a költsége, amellyel először a Vadászati Kiállításra mennek, majd hazaviszik.

Az adófizetőknek 231,8 millió forintjába fog kerülni, hogy a keszthelyi kastélymúzeum tárlata is bemutatkozik a Semjén Zsolt féle „Egy a Természettel” vadászati kiállítás budapesti helyszínén, a Hungexpón – derül ki az Átlátszó cikkéből. Amint arra rámutatnak, az összeg egymagában majdnem felemésztené azt a keretet, amelybe az első bejelentések alapján a teljes „világkiállítás” került volna. Semjén 2017-ben például még arról beszélt, mindössze 387,5 millió forint közpénzbe kerül majd a kiállítás – ehhez képest már talán a 80 milliárdot is közelítik a költségek.

A keszthelyi kastélymúzeum kiállításának megvalósítására nyílt közbeszerzést írtak ki. Egyetlen ajánlat érkezett, a nyertes a budapesti Kiállítás Tervező, Kivitelező és Szolgáltató Kft., amellyel augusztus 5-én a Helikon Kastélymúzeum Kft. szerződést is kötött. Ez utóbbi állami cég, a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) tulajdonosi joggyakorlása alatt működik.

A tárlat a Hungexpo F pavilonjában valósul meg, ami a hagyományos vadászati módokat bemutató kiállítás helyszíne. A 231,8 millió a padlóburkolat – például szőnyeg és műfű – gyártását és beépítését, illetve a reflektorok kiépítését fedezi, továbbá az installáció elszállítását. Az ugyanis a „világkiállítás” után – a tender szerint pontosan 50 százalékban – abba a keszthelyi Vadászati Múzeumba kerül, amit az idén 1,5 milliárd forint közpénzből bővítettek. Erről a bővítésről korábban a Zaol.hu írt.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.