Itthon hvg.hu 2021. július. 19. 09:56

A kormányközeli médiában és az MTI-n még mindig nem hír a lehallgatási botrány

A világsajtót bejáró sztoriról még mindig nem számoltak be.

Pegasus-ügy
Friss cikkek a témában

Hétfő délelőtt még mindig nem írt egy sort sem az MTI a Pegasus-botrányról, mindössze az LMP közleményét adták ki, ami arról szól, hogy kezdeményezik a Nemzetbiztonsági bizottság összehívását a megfigyelési-ügy miatt.

Nemcsak a közmédia hallgat az ügyről, a kormányközeli portálokon (Origo, Magyar Nemzet, 888, Pesti Srácok) sem találtuk nyomát fél 10-ig, hogy bármilyen formában beszámoltak volna róla.

Pedig a hírek percek alatt a nemzetközi sajtó címlapsztorijaivá váltak, sok helyen Orbán Viktor került a borítóképekre tegnap este. A Direkt36 írta meg vasárnap este, hogy évekkel ezelőtt elkezdték használni magyar célszemélyek ellen is az NSO nevű izraeli kibercég okostelefonok feltörésére alkalmas kémprogramját, a Pegasust.

Direkt36: Az Orbán-kormány kritikusait és magyar újságírókat is célba vettek az izraeli kémfegyverrel

Évekkel ezelőtt elkezdték használni magyar célszemélyek ellen is az NSO nevű izraeli kibercég okostelefonok feltörésére alkalmas kémprogramját, a Pegasust - derítette ki a Direkt36 egy nemzetközi tényfeltáró projekt részeként. A célpontként kiválasztott emberek között voltak tényfeltáró újságírók, valamint médiacégeket is tulajdonló vagyonos üzletemberek, illetve az ő szűkebb környezetük is.

A célpontként kiválasztott emberek között voltak tényfeltáró újságírók, valamint médiacégeket is tulajdonló vagyonos üzletemberek, illetve az ő szűkebb környezetük is. A Direkt36 kutatásaik során arra utaló közvetett bizonyítékokat találtak, hogy a titkos megfigyelések mögött a magyar állami szervek állnak.

Jelenleg a hirado.hu Cannes-i filmfesztivállal foglalkozik vezető cikként, illetve a budapesti közlekedéssel. Az Origón a hétfő reggeli vihar a téma, míg a Magyar Nemzeten az ellenzék.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.