Valamilyen furcsa okból az Origo sem írt róla, a közmédián sincs nyoma az ügynek.
Évekkel ezelőtt elkezdték használni magyar célszemélyek ellen is az NSO nevű izraeli kibercég okostelefonok feltörésére alkalmas kémprogramját, a Pegasust – derítette ki a Direkt36 egy nemzetközi tényfeltáró projekt részeként. A célpontként kiválasztott emberek között voltak tényfeltáró újságírók, valamint médiacégeket is tulajdonló vagyonos üzletemberek, illetve az ő szűkebb környezetük is. A kutatás szerint közvetett bizonyítékok vannak arra, hogy a megfigyelések mögött a magyar állami szervek állnak. A cikk megjelenése után Stummer János rendkívüli Nemzetbiztonsági bizottsági ülést hívott össze.
Bár a hírek a magyar sajtó jó részét bejárták,
a Magyar Távirati Irodához még vasárnap este fél 11-kor sem jutottak el az információk, a nemzetbiztonsági bizottság összehívásáról sem írtak.
(Utóbbiról végül 23.39-kor beszámoltak, "az LMP frakció közleménye" címmel kiadva a hírt.)
A hírek percek alatt a nemzetközi sajtó címlapsztorijaivá váltak, sok helyen Orbán Viktor került a borítóképekre. A tényfeltáró projektben résztvevő The Guardian és Süddeutsche Zeitung címoldalán is a magyar miniszterelnökkel lehet találkozni, de a Pegasus Projecttel foglalkozik a francia Le Monde, a német Die Zeit és az indiai The Wire is vezető hírként foglalkozik a Magyarország mellett a Marokkót, Indiát és Mexikót is érintő üggyel.
Direkt36: Az Orbán-kormány kritikusait és magyar újságírókat is célba vettek az izraeli kémfegyverrel
Évekkel ezelőtt elkezdték használni magyar célszemélyek ellen is az NSO nevű izraeli kibercég okostelefonok feltörésére alkalmas kémprogramját, a Pegasust - derítette ki a Direkt36 egy nemzetközi tényfeltáró projekt részeként. A célpontként kiválasztott emberek között voltak tényfeltáró újságírók, valamint médiacégeket is tulajdonló vagyonos üzletemberek, illetve az ő szűkebb környezetük is.
Lehet, hogy ez összefügg az MTI lemaradásával, de vasárnap este a hirado.hu-n a „Gyerekdal fütyülése miatt minősítették rasszistának, tönkrement az élete” című írás futott vezető anyagként, az Origo kezdőoldalát pedig kulturális cikkek uralták, nyoma sem volt a riportnak, sem annak visszhangjának.