Reagáltak a kormánypárti politikusok Magyar Péter szavaira
Magyar Péter a Vogel Evelinnel kapcsolatos zsarolási kísérletről és lehallgatásokról beszélt vasárnap délután.
Magyar Péter a Vogel Evelinnel kapcsolatos zsarolási kísérletről és lehallgatásokról beszélt vasárnap délután.
Az amerikai titkosszolgálati botrány a legsúlyosabb az elmúlt 10 évben. Kiszivárogtak az ukrán hadsereg és a CIA titkos jelentései is.
A világméretű lehallgatási botrányról készült új dokumentumfilm azt akarja bemutatni, hogy a kormányok állításaival ellentétben nem csak bűnözők és terroristák ellen vetették be a kémszoftvert.
A kormány beavatkozást ígér, az ellenzék azt kérdezi: az igazságszolgáltatás a helyzet magaslatán van-e.
A brit lapkiadót nem először éri az a vád, hogy súlyosan megsértette mások magánéletét.
Az ukrán-orosz háború, a koronavírus és a választási kampány forgatagában a hazai közvélemény jelentős részének ki is ment a fejéből a Pegasus-botrány. Az európai parlamenti képviselőknek azonban nem felejtkeztek meg róla, és március elején egy vizsgálóbizottság felállítása mellett döntöttek, amely mostanra meg is kezdte a munkát. Ez még fejfájást okozhat a magyar és a többi, visszaéléssel vádolt kormány számára.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetemen is tanító jogász két telefonszáma is szerepel abban a kiszivárgott adatbázisban, amely a Pegasus különböző ügyfelei által kiválasztott célpontokat tartalmazza – írta meg a Direkt36.
Kerényi János szerint Kósa mondatai nem zavarták meg a kormány kommunikációját, mert "vidéken evvel olyan nagyon nem foglalkoznak".
Nem vette meg és nem használja a Pegasus kémszoftvert a külügyminisztériumhoz tartozó Információs Hivatal a miniszter szerint.
Rendkívüli bizottsági üléseket, titkosítás alóli feloldást kezdeményeztek pénteken az ellenzéki képviselők.
A kormány szerint az NSO kémszoftverre fenyegetést jelent az országra.
Tordai Bence azt próbálta megtudni az igazságügyi minisztertől, hogy ki adott engedélyt Bánáti János, a Magyar Ügyvédi Kamara elnökének megfigyelésére.