Itthon hvg.hu 2021. április. 25. 11:36

Nyilvánosságra hozta a kormány a második oltások utáni fertőzöttségi és halálozási adatokat

A Facebookon közzétett posztból nem hiányozhatott a baloldal hibáztatása sem.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

Eddig nem volt hivatalos statisztika arról, hogy a koronavírus elleni második oltások után hány ember fertőződött meg ismét koronavírussal vagy halt meg a fertőzés következtében. Ezt most tette közzé a kormány, azzal érvelve, hogy az adatokból látszik, az itthon használt vakcinák hatékony és erős védelmet nyújtanak a fertőzés ellen.

A december 26 és április 20 közötti adatok alapján 100 ezer oltottra vetítve a legtöbben a Pfizer vakcinák után hunytak el koronavírus-fertőzés miatt. Összesen 175 emberről van szó, ami 100 ezer oltottra vetítve 32.

A Moderna vakcina után 12 ember halt meg koronavírus-fertőzés miatt (itt felfelé kellett kerekíteni, 100 ezer oltottra 20 emberről lenne szó). Azonban fontos hangsúlyozni, hogy ezzel a két típussal elsők között oltották végig az idősotthonokban élőket is.

A Sinopharm oltások után 78 ember hunyt el a fertőzés miatt, ez 100 ezer oltottra vetítve 16. A kínai vakcinával első körben az idősebbeket oltották be, azonban most már bárki kérheti ezt a típust.

AstraZeneca oltás után hat, míg Szputnyik V vakcina után két koronavírussal fertőzött ember hunyt el. A táblázatból nem derül ki, hogy az elhunytak hány évesek voltak, volt-e alapbetegségük, illetve az oltáshoz képest mikor kapták el a fertőzést.

Koronavírus Tájékoztatási Központ

Az is látszik, hogy 100 ezer oltottra vetítve a második AstraZeneca oltások után fertőződtek meg legtöbben (700), ezt követi a Pfizer (555) majd a Sinopharm (356). Április 20-ig 3,3 millió ember kapta meg az első, míg 1,4 millió a második oltását.

 

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.