Kiss Csaba a saját rendelőjében adja be a védőoltást, ezért egymillió forintra bírságolta praxisát az illetékes kormányhivatal. Jogi útra tereli az ügyet.
„Jelen körülmények között, ilyen fajta oltási rendszerben, ilyen szervezetlenség mellett, ilyen feltételek biztosítása esetén” nem hajlandó beadni a koronavírus elleni védőoltást pácienseinek Kiss Csaba veresegyházi háziorvos. Az RTL Klub Híradójának azt mondta: „ha létrejönnek kórházi oltópontok, oda nyilván egy-egy napot én is vállalok”.
A doktor praxisára kedden egymillió forintos egészségügyi bírságot szabott ki a Pest Megyei Kormányhivatal, mondván, az, hogy Kiss megtagadja az oltás beadását, ellentmond az orvosszakmai, etikai és a jogi előírásoknak.
A háziorvos felháborítónak tartja a bírságot, az ügyet pedig jogi útra tereli.
Állítja: nem azért nem olt, mert oltásellenes. Arra hivatkozik, hogy a rendelője nem alkalmas oltópontnak, mert nem lehet elkülöníteni a betegeket, és lehet, hogy az oltásra érkezők épp nála fertőződnének meg. Továbbá azzal sem ért egyet, hogy az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) engedélyével még nem rendelkező vakcinát kellene használnia.
Arra, hogy Kiss Csaba nem hajlandó beadni a koronavírus elleni védőoltást, vasárnapi rádióinterjújában Orbán Viktor miniszterelnök is reagált. Úgy fogalmazott, „az oltásellenes kampányt a baloldalnak is abba kellene hagyni, meg az eszement orvosoknak is”. Orbán megnyilatkozása után a Magyar Orvosi Kamara is közleményt adott ki, amelyben általánosságban elhatárolódtak minden olyan orvostól, aki veszélyezteti a járvány megfékezésére tett közös erőfeszítéseket.
Kiss Csaba arra számít, hogy újabb bírságot kap. Amennyiben az nagyobb összegű lesz, lehet, hogy befejezi háziorvosként, és más munka után néz.
Az erdőkertesi önkormányzat azt közölte a Híradóval, hogy átvállalták az oltásra várók telefonos kiértesítését, és ha szükséges, a pácienseket saját autóval szállítják a veresegyházi oltópontra.
Betegeikre is alig marad idejük a háziorvosoknak az oltások szervezése miatt
Hétvégén is dolgozniuk kell a háziorvosoknak, a központi oltási rendszer hiányosságai miatt azonban sokszor a páciensek is rajtuk töltik ki a dühüket. Már az önkormányzatok is segíteni próbálnak, a háziorvosok azonban egyre kevésbé bírják az extrém terhelést.