Itthon hvg.hu 2020. október. 07. 16:31

Falus Ferenc: Ha rajtam múlna, holnaptól csak munkába lehetne járni

A volt országos tiszti főorvos szerint most súlyosabb állapotban kerülnek kórházba a fertőzöttek, a vírus hosszú távú következményeiről pedig még mindig nem sokat tudni.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

Az intézkedés hiánya az, ami a jelenlegi védekezést leginkább jellemzi – így összegezte a magyarországi koronavírushelyzetet Falus Ferenc korábbi országos tiszti főorvos, aki ezúttal az ATV Start műsorának nyilatkozott.

Falus szerint ilyen fertőzöttségi adatoknál sehol máshol a világon nem lehet 500 fős rendezvényeket tartani, ez Magyarországon viszont továbbra is engedélyezett. Azt is állította, hogy mi vagyunk az egyik olyan ország, ahol nagyon meredek a fertőzöttek számának emelkedése.

[Covid-katasztrófát jósolnak Magyarországon amerikai járványmodellezők]

Falus Ferenc szerint, ha nem változik semmi, októberben-novemberben nagyon sok embert veszíthetünk el, hiszen exponenciálisan növekedik a halottak száma is. Az orvos állította: a kórházakba súlyosabb állapotba kerülnek be az emberek, mint korábban, a vírus hosszú távú következményekről pedig még mindig nem sokat tudni.

Falus szóba hozta, hogy az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai alapján már minden 10. ember koronavírus-fertőzött lehet. A becslések alapján 200-as szorzót kell használni, akkor kapjuk meg a reális számot arra vonatkozóan, hány fertőzött van az országban.

Falus Ferenc közölte azt is: 40 százalékos átfertőzöttségnél lehet a járvány stabilizálódásra számítani, de nem tudni, hogy ez az arány most hogy áll a magyar társadalomban.

Ha rajta múlna, mondta, bevezetné, hogy holnaptól csak munkába lehet járni, körülbelül 6 héten keresztül, a szórakoztatóipar és hasonló ágazatokban dolgozókat pedig az állami tartalékokból kellene támogatni szerinte.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.