Nem létező szolgáltatást árulnak az egyesület szerint, ezért felszólítják a Budapesti Közlekedési Központot, hogy távolítsa el a jegyautomatákból és a mobiljegy alkalmazásból a 900 forintos repülőtéri vonaljegyet.
A koronavírus miatt annyira visszaesett a budapesti Liszt Ferenc repülőtér forgalma, hogy április 1. óta nem jár a 100E jelzésű reptéri busz. A járatra ugyanakkor azóta is kapható a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) automatáiban és a mobilos applikációban a 900 forintos jegy – írja a Közlekedő Tömeg. Közösségi oldalukon azt közölték, adatigényléssel tudták meg a BKK-tól, hogy április 1. és szeptember 6. között
közel 16 ezer jegyet vettek a nem közlekedő járatra az utasok.
Vagyis 14 millió forintot fizettek egy nem létező szolgáltatásért. A jegyek töredékét, csak pár száz darabot váltották vissza. Mint írják, a BKK arra hivatkozik, hogy a repülőtéri vonaljegyet a repülőtérre közlekedő más járatokon is elfogadják. Erről semmilyen hivatalos tájékoztatás nincs a civilek szerint, az utasok pedig máshogy – például meglévő bérlettel, vagy átszállójeggyel – olcsóbban juthatnak a reptérre.
Még ma is úgy lehet eljutni a 100E jegyének fizetési felületéig, hogy közben nem jelenik meg figyelmeztetés – teszi hozzá az egyesület. A BKK csak a járat megállóinak automatáiban jelzi, hogy nem jár a busz, de ott is csak egy képernyővédő tájékoztat a helyzetről, augusztus óta.
A Közlekedő Tömeg arra szólítja fel a BKK-t, hogy a 100E újraindulásáig távolítsa el a jegyautomatákból és a mobiljegy alkalmazásból a 900 forintos repülőtéri vonaljegyet.