Itthon hvg.hu 2020. augusztus. 15. 09:41

Átment két népszavazási kérdés a tatai Öreg-tó partjára tervezett luxusszállóról

Két kérdést átengedett a négyből a helyi választási bizottság, amiket a tatai luxushotel-beruházással kapcsolatban kezdeményezett egy helyi civil aktivista. Ha jogerőssé válnak, szeptemberben kezdődhet az aláírás-gyűjtés.

Sikerrel jártak a tatai Öreg-tó partjára tervezett luxushotel ellen népszavazást kezdeményezők a helyi választási bizottságnál (hvb), miután pénteken négy kérdésük közül kettőt átengedett a testület - értesült a hvg.hu. A népszavazást konkrétan Szalay Ildikó a Stop Avalon! Tata Lakossági Mozgalom szervezője kezdeményezte és adta be. (Tehát nem a helyi ellenzéki pártok, ahogy azt korábban írtuk.)

A tó partjára 120 szobás hotelt szeretne építeni egy cégcsoport, amelynek tulajdonosai egyben a Hell energiaital-gyártó tulajdonosai is. A beruházás ellen civilek, környezetvédők és ellenzéki képviselők is tiltakoznak, és már július elején is kezdeményeztek - akkor sikertelenül - népszavazást.

A két, most pénteken jóváhagyott kérdés:

"Egyetért-e Ön azzal, hogy a Tata, 1841 hrsz-ú (Esterházy műemlék lóistálló és lovas pálya) ingatlanra vonatkozóan a város településképi rendelete (29/2018. (XII.20)) és helyi építési szabályzata (38/2005.(XII.6.)) a 2020. február 28-án hatályos állapotában maradjon?"

"Egyetért-e Ön azzal, hogy Tata Város Önkormányzata ne köthessen településfejlesztési szerződést a Tatai Öreg-tó Természetvédelmi Területén létesülő beruházáshoz kapcsolódóan, megőrizve ezzel a terület természeti és épített értékeit."

A kérdések várhatóan augusztus végére válnak jogerőssé, így elvileg ősszel kezdődhet az aláírásgyűjtés.

A luxushotel elleni tiltakozások nyomán az építtető Avalon Center Kft. korábban már részben visszavonulót fújt, azt ígérték, hogy 5 ezer négyzetméterrel kisebb lesz az épület, és egyetlen fát sem vágnak ki, de a mélygarázshoz ragaszkodtak.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.