Itthon hvg.hu 2020. július. 29. 16:42

Emberkereskedelem miatt 8 év fegyházat kérnek a Marian Cozma meggyilkolásáért elítélt Sz. Ivánra

A korábban Marian Cozma meggyilkolása ügyében elítélt férfit azzal vádolják, hogy prostitúcióra kényszerített egy nőt.

Kizsákmányolás céljából elkövetett emberkereskedelem és más bűncselekmények miatt emelt vádat az ügyészség S. I. és három társa, azaz Sz. Iván és bűntársai ellen – írja a 24.hu. Az újság megkeresésére Jászberényiné Király Teodóra, a Fejér Megyei Főügyészség szóvivője közölte, hogy a bűnszervezetet irányító vádlottra nyolc, két társára egy év nyolc hónap, a negyedik vádlottra pedig egy év börtönt kértek arra az esetre, ha már az előkészületi ülésen beismerik a bűnösségüket, és lemondanak a tárgyaláshoz való jogukról.

Sz.-t azzal vádolják, hogy tavaly márciustól augusztusig prostitúcióra kényszerített egy kiszolgáltatott helyzetben lévő nőt, és az általa keresett pénzből élt a társaival. A vádirat szerint a szervezet irányítójával rokoni kapcsolatban álló két vádlott bankszámlákat nyitott a prostitúcióból befolyó pénznek, a nőnek ezekre kellett átutalnia a bevételét, amit aztán bankautomatákból vettek fel, és odaadták Sz.-nek. A férfi így nagyjából egymillió forinthoz jutott.

Sz. Iván neve 2009-ben lett országosan ismert, amikor társaival szíven szúrták Marian Cozma kézilabdázót egy veszprémi szórakozóhelyen. A támadásba a sportoló belehalt. A férfi akkor, harmadrendű vádlottként 13 évet kapott, 2018-ban hagyhatta el a börtönt.

A főügyészség most, a nyolc év fegyházról szóló indítvány mellett arról is rendelkezett, hogy szüntessék meg Sz.-nek a Cozma-ügyben lévő feltételes szabadságra helyezését. Ez azt jelenti, hogy ha a férfit végrehajtandó szabadságvesztésre ítélik, akkor a feltételesen elengedett 4 év 5 hónapot is le kell ülnie.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.