Még vizsgálják a járvány miatt bevezetett távoktatás tanulságait, de pár információt már elcsepegtetett a köznevelési államtitkár arról, mit tartanának meg a tantermen kívüli digitális munkarendből.
A köznevelési államtitkár a TV2-ben beszélt arról a tanévzáró kapcsán, hogy mit lehet az idén tavasszal alkalmazott „digitális munkarendből” átemelni a következő tanévre. Maruzsa Zoltán szerint rengeteg pozitív visszajelzést kaptak az idei érettségire való felkészítésről, ezért felvetődött, hogy jövőre a vizsgák előtt két hétben távoktatást lehetne elrendelni a diákoknak.
Szóba kerültek az áthelyezett szombatok (amikor egy hosszú hétvége miatt egy hétköznapot kell pótolni) is. Maruzsa szerint ilyenkor kevesen mennek iskolába, így ideális megoldás lehetne, hogy azokon a napokon is digitális oktatás legyen.
Arról is beszélt az államtitkár, hogy a nyárra több fórumot is szerveznek, ahol jogi szempontból fogják megvizsgálni a távoktatást. Példaként említette: nem tisztázott, hogy mi számít hiányzásnak. Szerinte az elmúlt időszakban nagyvonalúnak kellett lenniük, mert gyakran előfordult, hogy a diákok a használt felületre nem tudtak idejében bejelentkezni.
Az államtitkár kérdésre válaszolva elmondta: tart a felkészülés a járvány második hullámára, a Kréta rendszert fejlesztik és az okostankönyvek körét bővítik. Fokozatos átállásra készülnek abban az esetben, ha a fertőzés terjedése majd indokolja.
Március 13-án jelentette be Orbán Viktor az iskolák bezárását és a tantermen kívüli digitális munkarendre való átállást a koronavírus-járvány miatt. Egészen június 2-ig csak távoktatás zajlott.
A tanárok egy részének megtetszett a digitális oktatás, van olyan iskola, ahol az elmúlt hónapok tapasztalatai alapján azt fontolgatják, hogy egy-egy hétre távoktatásba küldenek egyes évfolyamokat, a pedagógusok közül pedig többen is adnak majd fel számítógépen leckét.
Úgy belejöttek a digitális oktatásba a tanárok, hogy abba sem akarják hagyni
Jóllehet az új koronavírus-járvány sokfelé beharangozott második hulláma még változtathat a dolgon, egyelőre kevés jele van annak, hogy ősszel nem a megszokott módon kezdődik majd az új tanév. Úgy tűnik viszont, hogy nem minden marad a régiben: van olyan iskola, ahol az elmúlt hónapok tapasztalatai alapján azt fontolgatják, 1-1 hétre távoktatásba küldenek egyes évfolyamokat, a pedagógusok közül pedig többen is adnak majd fel számítógépen leckét.