#távoktatás
Lemaradásban vannak a gyerekek a járvány alatti távoktatás miatt, és ez komoly probléma lehet
Az Oxfordi Egyetem kutatói szerint egy iskolai tanév harmadával vannak lemaradva a diákok, akik a koronavírus-járvány idején távtanulásra kényszerültek. Ebből később lehet nehézségük.
Több érv is szól amellett, hogy az iskolában nem tiltani, hanem tanítani kellene a mobilhasználatot
Máig nincs egyetértés arról, érdemes-e száműzni az okostelefonokat az osztálytermekből. Több érv szól amellett, hogy a mobilhasználat szabályozását a diákokkal egyeztetve kellene kialakítani.
Belügyminisztérium: Akkor lehet hagyományos tanév, ha „azt az európai energiahelyzet megengedi”
Arra voltunk kíváncsiak, mi lesz a nem állami iskolákkal ősszel, a tárca azt válaszolta, hogy „az oktatási intézmények fűtése mindenhol megoldott”.
A kárpátaljai egyetem tanára a frontról tart órát a diákjainak
Fegyir Sándor helytörténész és turisztikai szakember, a megyei tanács képviselője a lövészárokból tartott előadást turizmus szakon tanuló diákoknak.
Jelentősen visszavetheti a diákok későbbi fizetését, hogy a járvány miatt bezártak az iskolák
Azok, akik kénytelenek voltak otthon tanulni a járvány miatti lezárások idején, jó eséllyel másfél éves lemaradásban lesznek azon kortársaikhoz képest, akik végig járhattak iskolába.
Bekúszott az iskolába a NER, miközben hivatalosan nem akar politizáló tanárokat
Hamarosan végez a NER-korszak első diákgenerációja: szerdán kezdték el az utolsó iskolaévüket azok, akik Orbán Viktor 2010-ben kezdődő kétharmados kormányzása alatt kezdtek el tanulni. Diákokat és tanárokat kérdeztünk arról, milyen szerepet kapott az eltelt 11 tanévben a politika az iskolai életben. Úgy tűnik, hogy a NER-en belül semmilyen téma nem lehet a NER-en kívüli, még az iskola sem.
Szakértő: A pedagógusoknak kell kikényszeríteni a változást
Mit tanultunk a karanténoktatásból az elmúlt másfél évben? Milyen kérdésekkel lehet felcsigázni a diákok érdeklődését a tananyag iránt? Mit viszünk magunkkal a digitális oktatás tapasztalataiból a jövőre nézve? Többek között ezeket a kérdéseket feszegették szakemberek az iskolakezdés küszöbén a Telenor HiperSuli programjának kerekasztal-beszélgetésén.
Negyedik hullám: Mi jöhet most az iskolákban, rendszer- vagy módszerváltás?
A koronavírus-járvány miatt házi üzemmódra váltott oktatás korábban lehetetlennek tartott dolgokról is bebizonyította, hogy akár működhetnek is. A távoktatásban az sem ördögtől való, hogy a tanulócsoportok az életkor helyett tudásszint alapján szerveződjenek. Hogy miből lesz iskolapélda, az azonban még a járvány árnyékában megkezdett új tanév idején sem világos.
Olyan jól sikerült a járvány alatti távoktatás New Yorkban, hogy ezután télen nem lehet hószünet
Elég hatékonynak bizonyult a távoktatás, a hószünet bánja.
Mennyi dráma fér egy online tanórába?
Egy online tanóráról készült előadás a Szegedi Nemzeti Színházban Töréspont címmel, Tölgyfa Gergely rendezésében.
A tanárok, sőt a diákok is kedvelni fogják: új funkció érkezik a Teamsbe
Felügyelt csevegés, azaz Supervised chat névre hallgat egy új funkció, amelyik akkor jöhet majd jól, ha a távoktatásban a Microsoft Teams programját használják.