A világ 1368 felsőoktatási intézményét felsoroló listára tíz magyar egyetem fért fel.
A Közép-európai Egyetem (CEU) eddigi legjobb eredményét érte el a kutatás és oktatás területén a Quacquarelli Symonds (QS) rangsorán, amely a világ egyik vezető globális felsőoktatási listája.
A politikatudomány és nemzetközi kapcsolatok területén 30., a filozófia terén pedig a 37. helyet szerezte meg a CEU, így ezekből a tárgyakból továbbra is a világ 50 legjobb egyeteme közé tartozik – írta közleményében az intézmény. A történelem, a szociológia, valamint a szociálpolitika és közigazgatás területén a legjobb 100 egyetem közé kerültek.
„Ironikusnak tartom, hogy a magyar kormányzat azt az intézményt űzi el az országból, amely a rangsorok szerint Magyarország vezető kutatóegyeteme.” – jegyezte meg Michael Ignatieff, a CEU elnök-rektora az egyetem helyzete kapcsán.
A rangsorok szerint a bölcsészet- és társadalomtudományok terén Ausztriában csupán a Bécsi Egyetem előzi meg a CEU-t idén, amikor az egyetem Bécsbe költözteti oktatási programjait.
Az Eduline összesítése szerint élet- és orvostudományok területén a magyar felsőoktatási intézmények közül a Semmelweis Egyetem érte el a legjobb eredményt: a QS szakemberei a 295. helyre sorolták. A listára a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem is felkerült, előbbi a 401-450. helyezést, utóbbi pedig a 451-500. helyezést szerezte meg.
A természettudományi listán az Eötvös Loránd Tudományegyetem a 318. helyen, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem pedig a 451-500. helyen végzett. A társadalomtudományi képzések rangsorában a Budapesti Corvinus Egyetem a 401-450. helyen végzett.
A bölcsészettudományi terület listáján az Eötvös Loránd Tudományegyetem a 371. helyet szerezte meg.
A mérnöki-technológiai képzési terület rangsorára csak egy magyar felsőoktatási intézmény, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem került fel: a BME 295. helyen végzett.