A Hősök terén építhetnek ideiglenes kosárpályát, ugyanis itt rendezik a női és férfi 3×3 kosárlabda olimpiai kvalifikációs tornát.
A kedd este megjelent Magyar Közlönyben jelent meg az a kormányhatározat, aminek értelmében a kormány támogatja, hogy 2020-ban Budapesten rendezik a női és férfi 3×3 kosárlabda olimpiai kvalifikációs tornát.
Az esemény megrendezésére a kabinet 1,6 milliárd forintot adott.
A pénz úgy oszlik meg, hogy a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége 683 101 000 forintot, a Fürjes Balázs államtitkár vezette KKBK Kiemelt Kormányzati Beruházások Központja Nonprofit Zártkörűen Működő Részvénytársaság pedig 994 950 000 forint kap.
Az már tavaly év végén eldőlt, hogy Budapesten rendezik ezt a tornát, ez lesz a tokiói olimpián bemutatkozó 3x3-as szakág utolsó selejtezője az ötkarikás játékok előtt. Az eseményt áprilisban rendezhetik az előzetes tervek szerint, márciusban még Indiában rendeznek selejtezőt, mindkét nemben 20 válogatottal, ezt követi majd a budapesti kvalifikációs torna.
Az ázsiai országban a nőknél a világbajnoki ezüstérmes magyarok a hollandokkal, az észtekkel, a fehéroroszokkal és Srí Lanka válogatottjával kerültek egy ötösbe Indiában. A húsz résztvevő közül mindkét nemnél három csapat szerez indulási jogot Tokióba.
A Hunbasket szakportálnak a kosárlabdaszövetség elnöke (aki egyben Szolnok fideszes polgármestere is) korábban azt mondta, fantasztikus sportsiker, hogy a FIBA, a nemzetközi szövetség a magyar rendezés mellett döntött. „Valószínűleg a szeptemberi kosárlabdázás napi rendezvény győzte meg őket végképp, hogy Magyarország tökéletes házigazda lehet, bár az eddig rendezéseink, a korosztályos Európa-bajnokságok, a soproni Euroliga-döntők során nagyon sok dicséretet kapott szövetségünk a rendezés kiválósága miatt.”
Akkor hozzátette, a szövetség szeretné, ha a Hősök terén építhetnék fel az ideiglenes arénát, ahol többezer ember előtt vívhatná ki Magyarország férfi és női válogatottja a tokiói olimpiai szereplés jogát.
A 3×3-as kosárlabdában tíz percig vagy 21 pontig tart a mérkőzés, amelyet egyetlen palánkra vívnak a háromfős (egy cserelehetőséggel rendelkező) csapatok. Minden dobás egy pontot ér, kivéve a körgyűrűn kívülieket, amelyekért két pont jár. A meccsenkénti egy időkérésnél csak a játékosok lehetnek jelen, a szövetségi kapitány nem.