Itthon hvg.hu 2020. január. 02. 13:23

Akár 15 évet is kaphat a tanárát megkéselő győri diák

A korábbinál súlyosabb bűncselekmény elkövetésével gyanúsíthatja a rendőrség H. Andrást.

Közfeladatot ellátó személy elleni emberölés kísérletével gyanúsíthatja meg a rendőrség az osztályfőnökét megkéselő 17 éves győri diákot az eddig lezajlott tanúkihallgatások alapján – írja a Magyar Nemzet. A lap szerint a bíróságon a büntető törvénykönyv szerinti 5-15 éves szabadságvesztés felső határához közelebbi ítéletet kaphat majd.

A fiú december 5-én, fizikaórán támadt rá az osztályfőnökére a Győri Szakképzési Centrum Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiumában: osztálytársai szeme láttára többször megszúrta a nőt. Állítólag azért, mert a pedagógus korábban hármast adott egy dolgozatára.

A nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett nőt még a kórházban meglátogatta H. apja, akinek azt mondta, kész megbocsátani a fiának.

A Magyar Nemzet szerint a diákot eddig kétszer hallgatták ki, először a támadás napján. Akkor azonnal beismerte és megbánta a tettét, de azt állította, hogy nem emlékszik a késelésre. A második kihallgatásán, a karácsony előtti hétfőn is ugyanezt mondta, és jelezte: nem tudja, miért szurkálta meg a tanárát.

A lapnak a fiú ügyvédje, Faragó Péter azt mondta: az emlékezetkiesés okának megállapítása mellett azért is lenne sürgős védence igazságügyi elmeorvosi szakértői vizsgálata, hogy kiderüljön, alkalmas-e a fiú a börtönre, vagy a letartóztatás körülményei miatt további pszichés sérülés éri. Az elmeorvosi szakértői munka azonban még el sem kezdődött, bár a nyomozást irányító ügyész soron kívüliséget kért.

Az ügyvéd úgy tudja, hogy H. osztálytársait újra kihallgatják majd. Pontosítani kell egyebek mellett azt, hogy előre kitervelte-e a támadást, vagy csak pillanatnyi indulatból cselekedett. Valamint azt is, volt-e bármilyen előjele a késelésnek.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.