Itthon hvg.hu 2019. december. 19. 20:03

Hoppál Péternek a vízbe fojtás jutott eszébe arról, aki a szivárványcsaládokról tanít

Emberi jogi érzékenyítés borította ki a fideszes képviselőt.

Az emberi jogok világnapja alkalmából szervezett interaktív programot a Zsolnay Kulturális Negyedben az Emberség Erejével Alapítvány - írta a Pécsi Újság.

Cikkük szerint a rendezvényen diákok és pedagógusok ismerhették meg a Nyílt Társadalom Alapítványok támogatását is élvező szervezet emberi jogi neveléssel foglalkozó programjait. Olyan témák kerülnek terítékre, mint például a gyermekjogok és a szivárvány családok.

Ez borította ki Hoppál Péter fideszes országgyűlési képviselőt, aki Facebook-posztjában intézett kirohanást a rendezvény ellen. Bejegyzése végén a Bibliával érvelt, idézve Máté evangéliumát: „Aki pedig megbotránkoztat egyet e kicsik közül, akik hisznek bennem, jobb volna annak, ha malomkövet kötnének a nyakára és a tenger mélyébe vetnék. Jaj, a világnak a botrányok miatt!"

A Népszava később megkérdezte a politikust, hogyan kell értelmezni a szavait. Hoppál azt mondta, ő nem ítélkezik, csak idézte a szentírást. Szerinte ugyanis az alapítvány Európa kétezer éves zsidó-keresztény morálját akarja felrúgni.

A történet itt még nem ért véget, Polyák Gábor, a PTE Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék tanszékvezetője arról írt: a poszt után „fideszes nyugdíjasok” rohanták meg a kommunikációs tanszéket, és

számonkérték a kollégáin, miért engedik be „ide a buzikat”.

(Az emberi jogi programot a kommunikációs tanszék egyik termében tartották.)

„Az egyetem hogy tűrheti el, hogy egy oktatója, legyen bár történetesen országgyűlési képviselő, uszítson? Az egyetem miért fél attól, hogy a falai között az emberi jogokról beszélnek?” – tette fel a kérdést Polyák.

„Az a dolgunk, hogy most is elmondjuk a diákjainknak, hogy amit maguk körül látnak, az nem végleges, főleg nem normális, hogy kölcsönös tisztelet és megértés nélkül nincs társadalom” – tette hozzá.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.