A szavak szintjén a felcsúti Puskás Akadémia a Bajnokok Ligáját is háromszor megnyerte – a klub 2017/2018-as évkönyvében egymást érik a nagy szavak, a valóság ennél prózaibb, a szuperlatívuszokat csak a klubra fordított közpénzek mennyisége érdemli meg.
Mi nem gyártjuk a futballistákat, hanem olyan erőteret hoztunk létre, ahol hősök születnek és nőnek fel. Szokták kérdezni, miért ilyen művésziek az épületeink. Van egy filozófiánk: a futball sport, tudomány és művészet egyszerre, ezért fontos, hogy mindaz, ami körülveszi a fiatalokat, ezt tükrözze."
Ezt Orbán Viktor mondta a felcsúti, 12,5 milliárdos sportcsarnok átadásán, és a beszéd bekerült a felcsúti Puskás Akadémia 2017-18-as évkönyvébe, amit a 444 szemlézett, és ami most lett elérhető a klub oldalán.
A tavalyi évet jónak értékelte a klub, és Orbán sem tette alacsonyra a mércét: "A Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia megalapításakor nem titkolt célunk az volt, hogy kiváló, egyszer majd az Aranycsapat legendás tagjainak méltó utódaiként pályára lépő futballistanemzedékeket neveljünk ki."
Hogy ez mikor következik be, egyelőre nem tudni, a papíron harmadik legerősebb csapat idén a kiesés ellen küzd, és egymás után fogyasztja az edzőket. A Magyar Kupából másodosztályú csapat ütötte ki őket a negyeddöntőben, tavaly a döntőben kaptak csak ki.
A cikk emlékeztet, az összes NB I.-es csapat között épp az utánpótlás-nevelésre kihegyezett Puskásban töltötte a legkevesebb időt a pályán fiatal játékos. A legjobb focista pedig Tamás Nándor lett, aki nem felcsúti nevelés, a szintén magyar közmilliárdokkal támogatott FK Csíkszeredában fedezték fel, onnan került át Orbán Viktor kertjének végébe.