Ezt az államtitkár azzal indokolta, hogy már több mint 55 ezer tanár lépett előre - minősítési eljárás során - pedagógus I. fokozatból pedagógus II. fokozatba.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára hozzátette: ez a tanároknak havi 30 ezer forint biztos fizetésemelkedést jelent, a diákoknak pedig felfrissített tudással oktató tanárokat.
Az előbbi valóban igaz, és valószínűleg az elsődleges motiváció, az utóbbiról már erősen megoszlanak a vélemények. Attól, ugyanis, hogy egy tanár bead egy halom papírt, és bemutat – sokszor színházi előadásként – egy-egy tanórát, nem változik a tanórai gyakorlata.
„A diákok ennek köszönhetően naprakész módszerekkel tanulhatnak, azaz egyre magasabb színvonalú oktatásban lehet részük” – mondta ennek ellenére Rétvári államtitkár.
2020-tól a minősítésre jelentkezés is egyszerűsödik - tette hozzá.
Mindezek mellett immár csaknem 10 ezerre nőtt a mesterpedagógusok száma is.
Rétvári legjobb mondata pedig ez volt: „a kormány számára elsődleges fontosságú, hogy a gyerekek minőségi, naprakész, élményalapú és korszerű tudást kaphassanak, a pedagógusok pedig anyagilag is megbecsülve érezzék magukat”.
A kormány, állítása szerint, idén 606 milliárd forinttal fordít többet oktatásra, mint 2010-ben.