Itthon hvg.hu 2018. december. 03. 12:17

DK: A CEU bezárására Rákosi is büszke lenne

A CEU hétfői bejelentése előtt a parlamenti ülésen is téma volt az egyetem várható költözése, napirend előtt a DK-s Oláh Lajos kérdezett, aki a magyar innováció végét látja a költözés után. Rétvári Bence államtitkár máshogy látja.

Bécs örül, hogy a CEU minden bizonnyal az osztrák fővárosba költözik, az egyetem hétfőn tart nemzetközi sajtótájékoztatót az ügyben. Előtte a parlament napirend előtti felszólalásaiban is téma volt az egyetem ügye, az Index azt írja, a DK-s Oláh Lajos ugyanis gratulált a Fidesz képviselőinek, hogy „sikerült elüldözni a legjobb magyar egyetemet”.

Szerinte erre Rákosi Mátyás is büszke lenne, ugyanis egyetemet csak diktatúrában zárnak be, egyetemi szakot csak diktatúrában tiltanak be. „Új zsenik ebben az országban nem lesznek, mert önök így döntöttek” – mondta Oláh, hozzátéve: nem kell elüldözni több magyar Nobel-díjast, mert nem lesz. A magyar innovációnak meglátása szerint vége, holnap a Corvinus, az MTA is a CEU sorsára juthat.

Az elhangzottakra a kormány részéről Rétvári Bence államtitkár válaszolt, egyszer sem mondta ki a CEU nevet, végig Soros-egyetemről beszélt. Szerinte ma sokkal kevésbé probléma egy nehezebb sorsú magyar fiatalnak bejutni az egyetemre, a szociális ösztöndíjak 40 százalékkal emelkednek.

Magyar innovációk csak Soros-egyetemtől várhatók? Mondjon egyet! Egyet sem tud mondani. Lehet, hogy van genderszak, de hol vannak az innovációk, amelyek Magyarországot előrevitte volna? – szólt vissza Oláhnak.

Rétvári úgy látja, a magyar egyetemi oktatókat és hallgatókat lenézve egyenlőségjelet tesznek a Soros-egyetem és a magyar felsőoktatás közé. „Ön azt mondta, tehetséges hallgatók csak a Soros-egyetemen vannak és hogy nem kerülhet ki Nobel-díjas más egyetemről, visszautasítjuk.”

A DK közben gyászlobogót lógatott ki a Parlament épületéből:

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.