Itthon hvg.hu 2018. október. 25. 05:30

Soros fia: Orbán és Trump gyűlöletpolitikája vezetett a csőbombákhoz

Alexander Soros a New York Timesban közölt publicisztikát. Azt írta, a félelem felemészt bennünket.

Megírtuk korábban, hogy egy alkalmazott egy csomagba rejtett bombát talált Soros György New York állambeli, bedfordi otthonához kézbesített küldemények között. A levélben egy bombaszerű szerkezet volt, amely azonban nem lépett működésbe, az alkalmazott egy közeli erdős részre vitte, és értesítette a rendőrséget. A szerkezetet felrobbantották, az FBI nyomoz. Később bombát küldtek Obamának és a Clinton-házaspárnak is.

Alexander Soros ezt követően írt véleménycikket a NYT-ba, először is hálát ad, hogy senki nem sérült meg, majd azt írja, a támadások nemcsak az érintetteket és családtagjaikat fenyegetik, hanem az egész amerikai demokráciát. Soros György fia felidézi, hogy apját a II. világháborúban üldözték, valamint családját már korábban is érték politikai indíttatású támadások – meggyőződése, politikája és származása miatt is, amiért kiállt a demokrácia mellett, a kommunizmus ellen, valamint megalapította a Nyílt Társadalom Alapítványt. Erről egészen pontosan azt írja, hogy:

Apám legnagyobb jótékonysági szervezete, a Nyílt Társadalom Alapítvány vezető szerepet játszott abban, hogy segítse a kommunizmusból a demokratikus társadalomba való átalakulást az egykori Szovjetunió területén.

Soros leírja azt is, hogy míg korábban szélsőségesek és nacionalisták, valamint fajgyűlölők támadták Soros Györgyöt, ez mára megváltozott, 2016 után, amióta Trump elnök. A támadások már a politika fősodrából érkeznek tehát.

Magyarországon Orbán Viktor miniszterelnök antiszemita plakátkampányt indított, amely azt a valótlanságot állította, hogy apám menekültekkel akarja elárasztani az országot.

Így érkeztünk a bombatámadásokhoz, ahol nem lehet eltekinteni az egyén felelősségétől, azonban a helyzet elfajulásában szerepet játszott az is, hogy a politikában divat lett démonizálni az ellenfeleket.

Messze vagyunk azoktól a napoktól, amikor John McCain szenátor a saját támogatóit intette csendre, hogy így védje meg ellenfelét, Barack Obamát a 2008-as elnöki kampányban – emlékezett Alexander Soros.

Szerinte új utat kell találni a politikai diskurzusban, ehhez pedig az első lépés az, hogy az emberek ne szavazzanak olyan politikusokra, akik felelősek a demokratikus intézmények lebontásáért.

Ezt most kell megtennünk, amíg nem lesz még túl késő.

 

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.