Itthon hvg.hu 2018. október. 05. 11:52

Tovább szakadhat a Jobbik

Volner János alelnököt kizárhatják a pártból, rendkívüli frakcióülést tartanak péntek délután.

Rendkívüli frakcióülést hívott össze a Jobbik képviselőcsoportja, miután Volner János egy belső körlevélben a Jobbik teljes vezetésének lemondását kezdeményezte. A párt alelnöke azzal vádolta meg Sneider Tamás elnököt és Gyöngyösi Márton frakcióvezetőt, hogy mindenféle felhatalmazás nélkül tárgyalt az LMP vezetésével arról, hogy a két pártot "összegyúrják". Volner a hvg.hu-nak azt mondta: az elnökségnek fel kell oszlatnia önmagát, mert olyan embereknek kell vezetniük a Jobbikot, akik nem megélhetési politikusok és van jövőképük. Az alelnök rendkívüli kongresszus összehívását kezdeményezte, ahol teljes tisztújítást szeretne. Volner a hvg.hu-nak azt mondta, hogy vállalná az elnöki posztot, mert úgy érzi, erős a támogatottsága a párton belül.

Ezt a Jobbik jelenlegi vezetői nem így látják, szerintük Volnernek nincs támogatottsága, ezért az említett rendkívüli kongresszust sem tudná megszervezni. Mirkóczki Ádám a hvg.hu-nak azt mondta: Volner János körlevelében leírt állításainak többség egyszerűen nem igaz.

Az eddig kiszivárgott információk szerint hasonló folyamat indulhat el Volner Jánossal szemben, mint korábban Dúró Dóra ellen indult. Úgy tudjuk, többen kezdeményezni fogják a párt etikai bizottságnál a fegyelmi eljárást megindítását az alelnökkel szemben - Dúrót május végén kizárták a Jobbik parlamenti frakciójából.

Vona Gábort, a párt előző elnökét elértük, de nem kívánt nyilatkozni. Korábban Vona Gábor a HVG-nek adott interjúban beszélt arról, 2015-ben felvetette Schiffer Andrásnak a Jobbik-LMP együttműködést, amiből akkor nem lett semmi.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.