2018. szeptember. 15. 19:47 hvg.hu Utolsó frissítés: 2018. szeptember. 15. 19:55 Itthon

Nyilvánosan védte a kormányt, de nem szólt, hogy évekig minisztériumi fizetést kapott

Alvincz József egyetemi oktatóként írt cikkeket a kormánydöntéseket támogatva, de nem jelezte, hogy az egyetemi állása mellett az Orbán-kormány minisztériumainak fizetési listáján is szerepelne. Most kiderült, hogy az elmúlt nyolc évben mintegy 50 millió forintot kaphatott.

Az elmúlt években hol a földművelési tárca, hol a Miniszterelnökség fizette Alvincz Józsefet, aki a Magyar Időkben több ízben is kiállt a kormányzat politikai lépései mellett - írja a 24.hu.

Mint arról korábban beszámoltunk, több kormányközeli lapban is előfordult már, hogy amikor a Fidesz nekiment a CEU-nak vagy éppen az MTA tudományos szabadságának, akkor megjelent a Kaposvári Egyetem tanárának írása, aki megvédte a kormány aktuális döntését vagy lépését. Alvincz József a Magyar Időkben írt arról, hogy a nemzetközi toplistákon is szereplő CEU-n valójában rengeteg a „kamuszak”, illetve arról is egy kormányközeli lapban értekezett, hogy az MTA körül tulajdonképpen csak műbalhé folyik.

Alvincz nem jelezte, hogy az egyetemi állása mellett az Orbán-kormány minisztériumainak fizetési listáján is szerepelne - emlékeztet a 24.hu, de Gurmai Zita, az MSZP parlamenti képviselője végigkérdezte a tárcákat Alvincz esetleges szerződéseiről, és ekkor derült ki, hogy 2010-től összességében mintegy 50 millió forintot tehetett zsebre különféle tanácsadói pozíciói révén.

A Földművelési Minisztériumban négy éven keresztül havi bruttó 550 és 626 ezer forint között fizetéssel volt állásban, majd idén nyáron újra kapott onnan pénzeket. 2014 és 2018 tavasza között a Miniszterelnökség fizette, akkor havi 450 ezret keresett - írja a lap.

 

 

 

 

 

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.