Itthon hvg.hu 2018. július. 02. 12:44

Lenyomozhatatlan milliárdok gyarapították tavaly a Fradi kasszáját

Az FTC csapatának bevételei között nagyjából 2,3 milliárd forintról a cég beszámolója alapján nem lehet kideríteni, hogy honnan származik. A Fradi a kérdésekre nem válaszol, nagyon úgy tűnik, hogy burkolt állami támogatásból származhat az összeg.

Soha egyetlen magyar futballcsapat sem gazdálkodhatott annyi pénzből, mint tavaly a Ferencváros - írja a G7. Ennek a pénznek döntő többsége pedig az FTC pénzügyi beszámolója alapján nem lehet más, mint állami támogatás.

Az együttest működtető FTC Labdarúgó Zrt. több mint 5 milliárd forintos bevételre tett szert tavaly, ami lényeges növekedés a hét évvel ezelőtti 726 millió forinthoz képest. Ez még a sorban második, Garancsi István tulajdonában álló Videoton bevételeit is jóval felülmúlja, annak ellenére, hogy a hagyományos üzleti tevékenységből a Videoton árbevétele évről évre jóval magasabb a Fradiénál.

A növekedésben egész biztosan jelentős szerepet játszott a Groupama Aréna felépülése, amelyből minden évben egy garantált fix díjat zsebelhet be az FTC. Van azonban a jelentésben közzétett 2,8 milliárdos "egyéb bevételek" rész, amelynek egy kis szelete tisztázott, hogy honnan származik.

Azt viszont nem fejtegetik, hogy az összeg jelentős része, tavaly éppen nagyjából 2,3 milliárdosra rúgó tétel pontosan honnan érkezett.

A G7 megkérdezte a Ferencvárost a "rejtélyről", ám választ nem kapott (a Fradi sajtóosztálya a hvg.hu kérdéseire is rendre megtagadja a válaszadást). A portál következtetése szerint pedig mindezt elég nehéz lenne nem burkolt állami támogatásként értelmezni.

Emiatt pedig az UEFA jelenlegi szabályozásai szerint nem is indulhatnának semmilyen nemzetközi kupában, hiszen ezt csak azon csapatok számára engedélyezik, melyek piaci - azaz nem állami - bevételei fedezik kiadásait.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.