Itthon hvg.hu 2018. február. 22. 10:50

Volt titkosügynök is bejelentkezett: 94 körzetben indulnának az ellenzék ellen

Négynapos munkahéttel és kötelező katonai kiképzéssel kampányol többek között a hivatásos katonaként, később belügyesként, majd a Nemzetbiztonsági Hivatalnál is szolgált Schiller László legújabb szociáldemokrata pártja.

Egy újabb, ezúttal Iránytű nevet viselő "szociáldemokrata" párttal igyekszik a parlamentbe jutni Schiller László, a Nemzetbiztonsági Hivatal egykori tisztje. A tavaly ősszel bejegyzett párt országos listaállításra készül, jelenleg 94 körzetben gyűjtik az aláírásokat. A párt miniszterelnök-jelöltje Schiller, aki önvallomása szerint először az ellenzéket váltaná le,

"mert a jelenlegi ellenzéki pártok állnak leginkább egy kormányváltás útjában".

Az Iránytű a választási rendszer megreformálását is ígérti, eszerint a szavazás kötelező lenne, a nemzetiségiek listára nem, csak egyetlen helyre voksolhatnak, a magyar lakhellyel rendelkező külföldön szavazók pedig ügyfélkapun keresztül szavazhatnak.

Schillernek nem ez az első próbálkozása, politikával 2002 óta foglalkozik. Ő volt az Új Baloldal elnöke, amely országos összesítésben 0,06 százalékot ért el 2002-ben. A mérleg: legalább 18 750 ajánlócédulát, ám mindössze 3198 listás szavazatot gyűjtött össze. Nem jártak sokkal jobban a csak listán indult Schiller vezette párt egyéni jelöltjei sem, bár ők 25-en összesen 5597 szavazatot szereztek.

Schiller egyébként meglehetősen kitartóan próbálkozott valamiféle MSZP-n kívüli baloldali erő összeszervezésével: előbb a „történelmi” Szociáldemokrata Párt irányítását próbálta átvenni, majd a – végül a szocialistákkal szövetkező – Kapolyi László vezette Magyarországi Szociáldemokrata Pártot igyekezett bevonni a szocdem unióba.
2013-ban Schillert választotta a 123 éves Magyarországi Szociáldemokrata Párt (MSZDP) utolsó kongresszusa elnökké, ő vezényelte le az MSZDP jogutód nélküli megszűnését.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.