Itthon hvg.hu 2018. január. 30. 10:43

444: Ilyen a Fidesz virtuális hadserege

Lelkes és elvakultan hívő nyugdíjasok, törtető ifjúpolitikusok és munkájukat féltő függetlenek alkotják a 444 információi szerint a Fidesz virtuális hadseregét, amely a közösségi médiában terjeszti az igét, járatja le az ellenzéket, és reménykedik valamiféle ellenszolgáltatásban.

Lelkes nyugdíjasok, törtető-helyezkedő fiatalok, lelkes, de nem túl kreatív diákok, végzősök – jellemzően ők alkotják a Fidesz virtuális hadseregét, amelyet a 444 cikke mutat be. A Donald Trump-féle virtuális hálózatot példának vevő kommunikációs hálózat feladata a közösségi médiában terjeszteni az igét, propagálni a Fideszt és lejáratni az ellenzéket. Trump közkatonáihoz képest viszont a magyar Fidesz-e-talpasok be kell érjék a lelkesedés és hit adta kielégüléssel, pénzt nem nagyon kapnak a napi szintű munkáért.

Facebook

A párt 2017 májusától építi fel a virtuális munkatársakból álló hálózatát, és egy saját fejlesztésű adminisztrációs rendszeren keresztül kapja meg mindenki a feladatokat és üzeneteket. A feladat lehet a Fidesz hivatalos oldalának posztjainak továbbosztása vagy különböző ellenzékkel szemben kritikus oldalak, csoportok posztjainak osztása, olykor mémek készítése.

A virtuális munkatársakat ellenőrzik, aki lazsál, figyelmeztetik. A hálózatban nemcsak magánemberek, de más Facebook-csoportok is részt vesznek, épp azért, hogy elkülönüljenek látszatra a párttól. A virtuális munkatársak titkos csoportot is csinálnak, ahova továbbosztják a központi feladatokat. A rendszer részei a fideszes képviselők is, ők házi versenyként fogják fel a posztolást, amiről (és a hozzájuk kapcsolható netes aktivistásról) hónap végén lista készül. A virtuális munkatársak csoportjaiban inkább idősek vannak, kevés a fiatal, ők "vagy függenek a rendszertől, és nem akarják elveszteni a munkájukat, vagy ifjúpolitikusok", írja a lap informátora.

AFP / Sputnik / Alexey Malgavko

A rendszer alapját a polgári körök 2002-es rendszere adta, de minden konzultáció újabb adag embert von be a körbe.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.