Itthon hvg.hu 2017. június. 29. 11:26

Letöltendőt kértek a kínzástól felismerhetetlenre torzult kutya gazdáira

Az ügyészség állatkínzással vádolja azt a nagycserkeszi párt, akik hónapokig éheztették a kutyájukat, a nyakát pedig úgy elszorították egy műanyag zsinórral, hogy az végül az eb halálát okozta.

Ahogy korábban megírtuk, a megmentői által Fülöpnek elnevezett kutyát "gazdái" egy hordóban tartották olyan rövid láncra kötve, hogy ki sem nagyon tudott lépni onnan. 

A vádirat szerint a németjuhász-keverék kölyök korától élt a nagycserkeszi családi ház udvarán. Folyamatosan éhezett, gazdái állatorvoshoz soha nem vitték, oltásokat nem kapott.

2016 őszén Fülöp nyakára a tulajdonosok egy műanyag zsinórt kötöttek, de olyan szorosan, hogy az idővel elvágta a nyakmozgató izmokat, és szinte a csontig hatolt, csupán mintegy fél centiméteres szövet fedte az állat nyelőcsövét, légcsövét és az ereket. A szorítástól Fülöp feje ödémás lett, óriásira duzzadt, a sebbe pedig a legyek petéket raktak. Mindezek következtében a kutya különös, nagyfokú szenvedést élt át, és maradandó testi és lelki károsodást szenvedett.

A súlyosan lesoványodott, beteg állatot a mezőőr fedezte fel, majd értesítette az állatvédőket. A gondos és költséges orvosi ellátás ellenére Fülöp elpusztult.

Az ügyészség úgy látja, hogy a nagycserkeszi pár súlyosan megszegte az állatvédelmi jogszabályok több rendelkezését is.

Az állatkínzás elkövetését tagadó vádlottakkal szemben az ügyész végrehajtandó börtönbüntetés és közügyektől eltiltás mellékbüntetés kiszabására tett indítványt a vádiratban.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.